Globus

Sud u Švedskoj odlučio da neće tražiti mjeru pritvora za Asanža


Švedski sud je danas donio odluku da neće tražiti mjeru pritvora za osnivača Vikiliksa Džulijana Asanža zbog navodnih optužbi za silovanje, javlja AP.

Kako je prenio portal “Lokal” to znači da tužilaštvo neće odmah tražiti njegovu ekstradiciju iz Britanije.

Američka novinska agencija navodi da ta odluka suda u distriktu Upsala ne znači da će preliminarna istraga u Švedskoj biti obustavljena, već samo da neće doći do izručenja Asanža i da bi on mogao da bude ispitan u Britaniji.

Prošlog mjeseca Asanž je izbačen iz ambasade Ekvadora u Londonu, gdje je proveo sedam godina jer je zatražio azil da bi izbjegao izručenje Švedskoj.

Britanska policija odmah ga je uhapsila i sada se nalazi u zatvoru Belmarš u Londonu, gdje služi kaznu od 50 nedjelja zbog kršenja uslova kaucije.

Sjedinjene Američke Države, takođe, žele da im Britanija izruči Asanža, zbog njegove navodne uloge u objavljivanju povjerljivih vojnih i diplomatskih dokumenata iz 2010. godine.

Tanjug

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

U Beogradu danas masovni protest pod sloganom “15 za 15”

K2

Zelenski: Mađarska koči ulazak Ukrajine u EU

K1

Sijarto: Igrate se vatrom, prijeti treći svjetski rat!

K1

Putin: Ukrajinskim vojnicima garantovan život ako polože oružje

K1

 Kanađani žele priključenje Evropskoj uniji?

K1

U Putina ima povjerenje 83 odsto Rusa

K2

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više