Ostali sportovi

Savić izabrao putnike na Svjetsko prvenstvo, nema Filipovića, Prlainovića…


Podmlađeni, izmjenjeni, reklo bi se – kombinovani tim Srbije ide na Svjetsko prvenstvo u vaterpolu. Selektor Dejan Savić odredio je spisak putnika koji će najprije odraditi sedmodnevne pripreme u Japanu, a onda igrati na šampionatu svijeta u Južnoj Koreji.

Od ranije je poznato da su „voljno“ dobili Filip Filipović, Andrija Prlainović, braća Pijetlović, Branislav i Stefan Mitrović i Milan Aleksić, jer su osvajanjem Svjetske lige izborili mjesto na Olimpijskim igrama.

Srbija će bez njih probati da napadne medalju na Svjetskom prvenstvu, a ekipu će kao kapiten predvoditi Miloš Ćuk.

Na Savićevom spisku su: Dimitrije Rističević (Novi Beograd), Dušan Mandić (Pro Reko), Viktor Rašović (Solnok), Sava Ranđelović (OSC), Miloš Ćuk (Mladost), Đorđe Lazić (Solnok), Nemanja Vico (Triestina), Radomir Drašović (Solnok), Nikola Jakšić (Ferencvaroš), Strahinja Rašović (Eger), Nikola Dedović (Špandau), Ognjen Stojanović (Miškolc) i Lazar Dobožanov (Radnički).

Sponzorisano

– Imaćemo dobre pripreme u Japanu, odigraćemo i dvje utakmice sa Kašivazakijem, prvakom ove zemlje. Ispunili smo glavni cilj u sezoni, neminovno je bilo da se pojedini igrače oporave, osvježe, napune baterije, a da mlađi dobiju priliku da se pokažu. To je okosnica tima za Olimpijske igre 2024. mada su i kandidati za Tokio. Nismo opušteni, mada nemamo imperativ kao ranijih godina. Predstavljamo Srbiju i znamo šta to znači – rekao je novinarima selektor Dejan Savić.

Reprezentacija Srbije igraće u grupi sa Crnom Gorom, Grčkom i Južnom Korejom.

mozzartsport.com

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Vještačka inteligencija u medicini: Pomoćnik koji ne smije postati gospodar

K1

Madrid: Nakon Đokovića odustao i Alkaras

K1

James Keenan: Muzički genije koji je pobijedio sistem

K1

Tramp nakon otvaranja Ormuskog moreuza: Sjajan dan za svijet

K1

Cvijanović: Konaković je prevarant koji krši Ustav BiH

K1

Vlada odobrila 10,6 miliona KM za lokalne zajednice

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više