Ostali sportovi

Španija prejaka za Srbiju, ništa od polufinala SP

Vaterpolisti Srbije poraženi su od Španije 12:9 u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Kvangdžuu.

Podmlađeni tim Dejana Savića nije bio ni nalik onoj ekipi koja je prije nekoliko dana razbila Grčka.

Srbija je loše ušla u meč, Španci brzo stižu do dva gola prednosi, ali krajem prve četvrtine Strahinja Rašović prvim golom najavljuje buđenje “delfina”.

Međutim, dogodilo se upravo suprotno, napad je djelovao nemoćno, odbrana neorganizovano, često su kasnili srpski igrači, a ni golman Rističević nije bio na nivou iz pretohdnih mečeva, posebno sa Grčkom (16 odbrana).

Uz sve to, Srbima nije “legao” ni sudijski kriterijum, Španci su bukvalno svakom napadu imali igrača više i to su maksimalno koristili, pa su serijom 4:0 stekli ogromnih pet golova prednosti.

Rašović i Jakšić vraćaju Srbiju u život sa dva gola do poluvremena, srpski tim se dodatno raspucao u trećem kvartalu, ali Španci nisu popuštali već su na svaki gol odgovarali istom mjerom.

Vico u završnici perioda smanjuje na -3, Srbija popravlja odbranu u odlučujućoj četvrtini i dolazi u priliku da se vrati u egal, ali previše su griješili srpski vaterpolisti u napadu pa su tu priliku ispustili.

Španija će u polufinalu igrati s boljim iz duela između Hrvatske i Njemačke. U preostalim četvrtfinalima igraju Mađarska – Australija i Italija – Grčka.

Srbija će igrati za plasman od 5. do 9. mjesta.