Jedna je od najvećih i najznačanijih regionalnih trka, “Banjalučka desetka by Balans +”, startovaće u subotu, 7. septemba u 19 časova u parku Mladen Stojanović.
Riječ je o trci koja je centralni događaj drugog izdanja manifestacije “Run&More Park”, koja će ponovo u Banjaluci okupiti na hiljade trkača i ljubitelja trčanja, sporta i zabave.
Trka se održava pod sloganom “U krugu najboljih”, a svi prijavljeni imaće jedinstvenu priliku da trče u društvu brojnih elitnih trkača i sportista koji će prvog septembarskog vikenda doputovati u Banjaluku.
– Prijavljivanje za trku na 10 kilometara još uvijek traje i mi na startu očekujemo veliki odziv domaćih trkača i rekreativaca ali i gostiju iz regiona. Pomjerite svoje granice, oborite stare i postignite nove lične rekorde – poručili su organizatori.
“Banjalučka desetka by Balans +” trčaće se u ženskoj i muškoj konkurenciji, a nagrade za obje kategorije su: 1. mjesto 600 KM, 2. mjesto 500 KM, 3. mjesto 400 KM, 4. mjesto 300 KM, 5. mjesto 200 KM i 6. mjesto 100 KM. Nagrađeni će biti i najbrža Banjalučanka i najbrži Banjalučanin, i to SportVision poklon bonom u vrijednosti od 200 KM.
Takođe, organizatori su ljubiteljima trčanja obezbijedili bogat i interesantan trkački paket, ali ipak kažu da je rano da otkriju njegov kompletan sadržaj.
– Želimo iznenaditi sve trkače, ali smo nestrpljivi, pa ćemo reći da će dobiti nešto što do sada sigurno nisu – bandanu! Višenamjenska bandana je “must have” dio trkačke opreme Run&More Parka, tim prije jer se može nositi kao marama, šal, traka za kosu ili znojnica – otkrili su predstavnici manifestacije.
Mimo “Banjalučke desetke by Balans +”, u okviru “Run&More Park” manifestacije trčaće se još i trka na 5 kilometara pod nazivom “Sberbank 5K Bizz Up Run”, trka zadovoljstva u dužini od 2 km “Family Run” te brojne zabavne trke u okviru “Nektar Kul Run-a” pivska trka, trka sa balonima, trke u vrećama. “After Run Party” uz muziku kultne Ekatarine Velike.
Pored brojnih izvođača koji će trkačima davati muzičku podršku sa brojnih punktova duž staze, 7. septembra u 21 čas na main stage “Run&More Parka” popeće se beogradska grupa Deca iz vode, EKV Tribute Band Project, predvođena poznatom pjevačicom Tanjom Jovićević.
Podsjećamo da su prijave za sve “Run&More Park” trke otvorene do 6.9, a sve detalje možete pronaći na sajtu manifestacije www.runandmore.org.
Iza organizacije “Run&More Park” stoje “Support marketing centar”, Atletski klub Banja Luka i “Run&More Community”, koji su organizatori “RMC polumaratona” i “Run&More Weekend” festivala, koji se od 19. do 21. aprila održao u Banjoj Luci.
Srpska Cafe / Promo
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.
