Foto: Arhiva
Globus

Revolucija: Kanbera legalizovala posjedovanje i uzgajanje marihuane


Glavni grad Australije Kanbera postao je danas prvi dio te zemlje koji je legalizovao marihuanu za ličnu upotrebu.


Zakonodavna skupština australijske prestonice glasala je da odrasle osobe od 31. januara sljedeće godine mogu da posjeduju do 50 grama sušene marihuane i uzgajaju dvije biljke marihuane. U Kanberi živi 400 000 ljudi.

Posjedovanje malih količina marihuane dekriminalizovano je širom Australije, ali je australijska prestonica prva od osam država i teritorija koja je legalizovala posjedovanje i uzgajenje marihuane.

Pacijenti u Australiji mogu da koriste marihuanu u medicinske svrhe uz recept ljekara od 2017. godine.

AP

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

UN: Vještačka inteligencija guta struju, vodu i zemljište

K1

Turska zabranila LGBT kruzeru pristajanje u svojim lukama

K2

Zelenski poslao poruku Putinu: “Već si mrtav“

K2

Bajdenov sin nominuje Trampa za Nobelovu nagradu?

K2

Kongo: Broj potvrđenih slučajeva ebole porastao na 1.460

K2

Evropljani sve skeptičniji prema američkoj zaštiti

K2

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više