Infopunkt

Skupština Srbije: Donji veš i uvrede za ministarku (VIDEO)


Sjednica Skupštine Srbije danas je u dva navrata prekinuta zbog optužbi i uvreda poslanika Srpske radikalne stranke na račun potpredsjednice Vlade Srbije i ministarke građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, Zorane Mihajlović .

Najprije su poslanici SRS, Vjerica Radeta i Nataša Jovanović, optužile ministarku za korupciju i da je špijun, a njihov kolega Milorad Mirčić dodao je i da je na izgradnji puteva Mihajlović “koštala državu”.

Mihajlović je odgovorila da je riječ o “radikalskim lažima” i da ne bira riječi jer ima obavezu prema građanima koji su glasali za nju.

– Svaka stvar koju ste izgovorili je laž, sve što pričate mjesecima o meni je laž, moja obaveza je da kažem šta je to – rekla je Mihajlović.

Na optužbe da će na izgradnji Moravskog koridora biti ukradeno 300 miliona evra, ministarka je odgovorila da ne postoji nijedna ponuda kineske kompanije koja bi taj posao mogla da uradi za 500 miliona evra.

Mihajlović je rekla da su laži i optužbe da je ona špijun i pozvala poslanike SRS da svoje tvrdnje prijave i dokažu u institucijama.

– Nisam lopov, nemam nikakve veze sa tim što je direktor (Željeznica) primio mito i tamo je gdje mu je mjesto – odgovorila je Mihajlović na optužbe da je uhapšeni direktor javnog preduzeća “uzimao mito za nju”.

U trenutku dok kada je Mihajlović reagujući na optužbe podigla transparent na kome je pisalo “Radikalska laž”, Vjerica Radeta je uzvratila uvredama, a predsjedavajući je prekinuo sjednicu i odredio pauzu od 10 minuta.

Sjednica je potom nastavljena i Radeta koja je imala riječ ponovila je optužbe na račun ministarke, na šta je Mihajlović ponovo podigla transparent sa porukom “Radikalska laž”.

Tada je poslanik Mirčić otpakovao ženski donji veš kao poklon za ministarku. Zaradio je opomenu predsjedavajućeg Veroljuba Arsića, a još dvije opomene zaradila je poslanik SRS, Ružica Nikolić, koja je i pored zabrane prišla ministarki i donijela joj “poklon”. Radikali iz poslaničkih klupa oduzeli su Mihajlović transparent i pocijepali ga.

Nakon toga sjednica je ponovo prekinuta, pa ponovo nastavljena.

Mihajlović: Bila sam izložena nasilju

– Slušala sam tri sata poslanike SRS kako govore laži o meni, da pritom uopšte nisu govorili o zakonima koji su na dnevnom redu. Kad sam se javila za riječ i rekla da je ono što su rekli laž, jer sam dužna da to kažem zbog građana Srbije, bila sam izložena klasičnom nasilju, i to u sred parlamenta. Ne znam šta još treba da se desi da neko kaže da je ovo što se danas dogodilo klasično nasilje. Ali ja se cio život se borim protiv nasilja, pa ću se tako boriti i protiv ovog što rade poslanici SRS – rekla je Mihajlovićeva novinarima u parlamentu.

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Novaković Bursać: IDDEEA pokušava napraviti digitalni MUP-a na nivou BiH

K1

Još četvoro državljana BiH dodata na Trampovu crnu listu

K1

Zašto Mitrović krije imena kandidata za Komisiju za koncesije RS?

K1

Sindikati “Željeznica RS” ne odustaju od protesta

K1

Vučić: Pad cijene nafte prva pozitivna posledica sporazuma SAD i Irana

K2

Raj na zemlji: Mjesto Ljuta ima najljepše more, vilu ovdje ima i Novak Đoković

K2

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više