Izdvajamo

Rafinerija nafte Brod neće otpuštati radnike


Uprava Rafinerije nafte u Brodu odustala je od namjere da oko 20 odsto svojih radnika u ovoj godini proglasi tehnološkim viškom i otpusti uz otpremnine.

U Sindikatu energetike RS su rekli da su ih o tome obavijestili predstavnici preduzeća.

-Rečeno je da se odustaje od toga da se u ovoj godini ukupno 136 ljudi u Rafineriji proglasi tehnološkim viškom, kako su najavili, i to pozdravljamo. Da li će sličan potez povući i uprava rafinerije u Modriči, ne znamo, ali nadamo se da će biti sluha da se zadrže radnici iz proizvodnje – izjavio je predsjednik Sindikata energetike Slobodan Ostojić.

U Rafineriji Brod poslodavac je u januaru obavijestio sindikat da ove godine mogu da zadrže 526 radnika, a da je 136 radnika višak.

Agencije

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Sutra Dan žalosti i u Brčko distriktu

K1

Kraj borbe za Addiko banku: Ko preuzima poslovanje u BiH?

K1

Pometnja zbog izmjena zakona: Ko je oslobođen plaćanja participacije?

K1

Prognoza: Sutra osjetno toplije vrijeme

K1

Pakleni dani u najavi: Evo kakvo vrijeme nas očekuje do kraja jula

K2

Institucije BiH dobijaju skoro 2.000 novih radnika?

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više