El Klasiko u bojama Madrida

Fudbaleri Reala pobijedili su Barselonu 277. El Kalsiku, najvećem derbiju španskog fudbala i jednim od najvećih na svijetu. Madriđani su slavili protiv Barselone 2:0.

Domaći su do trijumfa došli golovima u finišu meča, koji je prijetio da se ponovo završi bez pogodaka, kao oaj prethodni na “Nou Kampu”. Ipak, za razliku od tog duela, ovaj je bio odličan, prepun šansi za golove, pa je pravo čudo što se na prvi čekalo toliko dugo.

U prvih 45 minuta obe ekipe igrale su na kontra napade, a nešto izglednije prilike imala je Barsa. Antoan Grizman je prabacio gol poslije lijepe akcije u 21. minutu, Artur je bio oči u oči sa Kurtoom, ali je Belgijanac izašao kao pobjednik iz tog duela, kao i poslije udarca Lea Mesija, koji je išao pravo u njegove ruke. Real je pretio preko brzonogog Vinisijusa Žuniora, kao i Marsela, koji su pravili probleme Kataloncima po lijevoj strani.

Drugo poluvrijeme mnogo bolje je odigrao domaći tim i sasvim sasluženo naplatio golovima takvo izdanje. Prve dvije šanse za Real u nastavku imao je odlični Isko. Njegov udarac sa dvadesetak metara ter Štegen je “izvadio” ispod prečke, a poslije njegovog udarca glavom, Pike je loptu zaustavio na gol liniji. Uslijedio je volej Benzeme, da bi i Barsa imala odličnu šansu iz kontranapada, preko rezerviste Bratvajta, koji samo što je ušao u igru. Kazna za taj promašaj brzo je uslijedila, Toni Kros je dubinskom loptom proigrao Vinisijusa, a mladi Brazilac iskoristio neodlučnost Pikea i iskosa sa lijeve strane poslao loptu iza leđa njemačkog golmana u 71. minutu.

Mogao je da izjednači Mesi, na desetak minuta prije kraja, ali su ga u odlučujućem trenutku omeli defanzivci Reala. Konačan rezultat postavio je Marijano Dijaz, fudbaler koji je upao u igru u 91. a gol postigao minut kasnije. Bio je to njegov debi u El Klasiku“i to kakav. Iskoristio je prazninu u odbrani gostiju i ponovo iskosa, sada sa desne strane, prevario odličnog ter Štegena.

Real je ponovo sam na vrhu tabele, imaju Madriđani 56 bodova, dok je Barsa ostala na 55, pa se trka udvoje nastavlja. Luka Jović nije bio u protokolu za ovaj meč.