Juniori Zvezde eliminisani iz Lige šampiona

Juniori Crvene zvezde zaustavljeni su u osmini finala Lige šampiona za mlade fudbalere. Danski Midtjiland je porazio “crveno-bijele” na krovu TC i plasirao se u četvrtfinale elitnog takmičenja, a rezultat na kraju je pokazivao Crvena zvezda – Midtjiland 0:3.

Izabranici Slavoljuba Đorđevića nisu imali mnogo šansi protiv jačeg i iskusnijeg protivnika (fudbaleri Midtjilanda su u proseku oko dve godine stariji od juniora Zvezde).

Domaći tim je nošen podrškom “delija” bio bolji takmac na startu susreta. Zvezda je prvi pokušaj imala u 10. minutu. Burmaz je lijepo primio loptu, ali je šutirao visoko preko gola. Potom je Burmaz iz teške pozicije pokušao još jednom, međutim lopta je završila u naručju golmana gostiju Torsena.

Danci su pomjerili težište igre na polovinu Zvezde sredinom prvog dijela, ali nisu dugo uputili udarac u okvir gola. Sorensen je pokušao iz velike udaljenosti u 38. minutu, ali je lopta prohujala pored gola golmana Katića.

Ipak, gosti su poveli u 43. minutu. Lukić je oborio vihornog Simsira, sudija je pokazao na bijelu tačku, a neumoljiv sa 11 metara bio je Madsen.

Pokušavali su omladinci “crveno-bijelih” da dođu do izjednačenja u nastavku, ali nisu uspijevali ozbiljnije da ugroze gostujućeg čuvara mreže.

Midtjiland je udvostručio prednost u 66. minutu. Simsir, koji je bio najbolji akter ovog duela, uputio je majstorski pas ka Sorensenu, koji je u situiaciji jedan na jedan nadmudrio Katića.

Danci su do trećeg gola u 74. minutu. Lind je uposlio kapitena Sorensena, koji je iskosa sa lijeve strane šutirao i iznenadio Katića.

Zvezda je mogla do poačanog pogotka, ali je Babić nakon kornera udarcem iz prve pogodio stativu.

Midtjiland će u četvrtfinalu LŠ za mlade igrati protiv Ajaksa iz Amsterdama i to kao domaćin.

Zašto Piksi ostaje na mjestu selektora Srbije?