Povodom reakcija pojedinih odbornika o 4. vanrednoj sjednici Skupštine grada Banja Luka koja je održana 10. aprila 2020. godine u Banskom dvoru, dužni smo javnost informisati o sljedećem:
Vanredna sjednica Skupštine grada Banja Luka u potpunosti je održana u skladu sa Poslovnikom o radu. Pojedine tvrdnje da je odbornicima bila uskraćena mogućnost diskusije na vanrednoj sjednici su čiste neistine.
U prilog tome govori činjenica da je Kolegijum Skupštine u skladu sa članom 102 Poslovnika uputio prijedlog Skupštini Grada da se o pitanjima na dnevnom redu odlučuje bez razmatranja te da odbornici pismeno dostavljaju prijedloge i amandmane do početka zasjedanja.
Napominjemo, Kolegijum Skupštine grada je dao prijedlog načina održavanja vanredne sjednice, ali su odbornici imali mogućnost da diskutuju o tom prijedlogu i donesu konačnu odluku na vanrednoj sjednici skupštine grada. Odbornici koji nisu prisustvovali vanrednoj sjednici Skupštine Grada sami su sebi uskratili mogućnost da diskutuju i da se izjasne o prijedlogu Kolegijuma.
Podsjećamo da je Kolegijum Skupštine grada Banjaluke, predložio amandmansko djelovanje kako bi se ispoštovale preporuke Republičkog i Gradskog štaba za vanredne situacije kao i ministarstva Lokalne uprave u samouprave Republike Srpske o što kraćem socijalnom kontaktu.
Stručna služba Skupšine grada Banja Luka
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.

