NBA: Vizardsi slavili protiv Bostona, Memfis obezbijedio plej-in turnir

Košarkaši Vašington Vizardsa pobijedili su Boston Seltikse 96:90.

Ovo je bio posljednji meč za obje ekipe u kojem je za Seltikse bilo važno da im se niko ne povrijedi, te glavni košarkaši nisu igrali.

Vizardsi su na kraju uspjeli nekako da pobjede “treći” tim Seltiksa, a ključ je bila završnica duela u kojem je ekipa iz prestonice bila nešto bolja.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Tomas Brajant sa 26 poena i devet skokova, Troj Braun je postigao 17, a Iš Smit 11 poena.

Seltikse su predvodili Grin sa 23 i Odžejle sa 13 poena.

Boston će u plej-ofu igrati protiv Filadelfije, dok Vašington nije uspio da izbori osmo mjesto.

Bogdanović briljirao

Košarkaši Sakramento Kingsa pobijedili su Los Anđeles Lejkerse 136:122 u posljednjem meču ligaškog dijela sezone.

Kingsi nisu uspjeli da obezbijede plasman u plej-of i za nekoliko sati će napustiti “Dizni svijet” u Orlandu, te im je ovo bila oproštajna utakmica.

Srpski košarkaši Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica odigrali su sjajne utakmice.

Bivši košarkaš Partizana postigao je 27 poena, a uz to je imao šest skokova i devet asistencija, dok je nekadašnji crveno-bijeli ubacio 15 uz 13 asistencija i osam skokova.

Kod Lejkersa nisu igrali Entoni Dejvis i Kajl Kuzma, dok je Džejms igrao samo u prvom poluvremenu u kojem je ubacio 17 poena.

Utakmica je otvorena u brzom ritmu, a posebno raspoložen bio je Bogdanović.

Srpski košarkaš za šest minuta postigao je 12 poena, međutim Volton ga je izveo iz igre i vratio tek sredinom druge četvrtine.

Lejkersi su iskoristili to što su Kingsi loše odigrali u završnici prve dionice i dobili su je rezultatom 40:30.

Sakramento je mnogo bolje zaigrao u drugoj četvrtini.

Razigrao se Bjelica, kao i Badi Hild i ekipa Luka Voltona brzo je okrenula rezultat.

Tripl-dabl Valančunasa

Košarkaši Memfis Grizlisa pobijedili su Milvoki Bakse 119:106.

Grizlisi su ovom pobjedom obezbijedili osmo ili deveto mjesto koje im donosi plej-in turnir.

Sve zavisi od toga šta Portland uradi protiv Bruklina. Trejl Blejzersi igraju protiv Netsa i ako pobijede njima će pripasti osmo mjesto, a Grizlisima deveto, i obrnuto.

Baksi su na utakmici bili bez Janisa Adetokumba što je dosta olakšalo posao ekipi Tejlora Dženkinsa.

Memfis je odigrao odličnu utakmicu, od druge četvrtine preuzeli su kontrolu nad utakmicom i do kraja nisu ispuštali prednost.

Tokom treće četvrtine prednost je išla i do +20, te se ni u jednom trenutku nije dovodilo pitanje pobjednika.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Dilon Bruks sa 31 poenom, Jonas Valančunas je ostvario tripl-dabl (26p/19sk/12as), baš kao i Dža Morent (12p/13sk/10as).

Poražene je predvodio Bruk Lopez sa 19 poena, Mejson sa 18 i Divinćenco sa 17 poena.

8-0 – ali nedovoljno za plej-of

Košarkaši Finiks Sansa pobijedili su Dalas Meverikse – 128:102.

Sansi su jedina neporažena ekipa u “Dizni svijetu”, međutim ni to im nije bilo dovoljno da igraju plej-in turnir za osmo mjesto.

Memfis je pobjedom nad Milvokijem obezbijedio osmo ili deveto mjesto, a da bi tamo bili i Sansi potrebno im je bilo da Portland izgubi od Bruklina.

Blejzersi iščupali pobjedu

Košarkaši Portland Trejl Blejzersa pobijedili su Bruklin Netse 134:133.

Blejzersi su ovim trijumfom obezbijedili osmo mjesto i u subotu će igrati protiv devetoplasiranog Memfisa za plasman u plej-of.

Portlandu će biti potrebna jedna pobjeda kako bi obezbijedio doigravanje, dok će Grizliji morati da slave dva puta uzastopno kako bi ušli u osamm.