Srpski teniser Miomir Kecmanović eliminisan je u drugom kolu US opena, pošto je od njega bolji bio Roberto Bautista Agut sa 3:1 (6:3, 3:6, 6:3, 6:4).
Španac će u narednoj rundi igrati protiv boljeg iz duela u kojem se sastaju Kanađani Vasek Pospišil i Miloš Raonić.
Bio je ovo poprilično jednoličan meč, a u svakom setu viđen je po jedan brejk.
U prvom setu, koji je trajao 37 minuta, srpski igrač se dosta mučio na svom servisu. U tri od četiri gema se susretao sa brejk loptama.
Do rezultata 2:3 je uspijevao da sačuva gemove u kojima je imao početni udarac. Ipak, u šestom gemu Agut je stigao do nove dvije vezane brejk lopte, iskporistio prvu i stekao prednost.
Kecmanović gem ranije nije uspio da iskoristi jednu od dvije brejk šanse, koliko ih je imao u prvom setu. Taj dio igre pripao je Špancu sa 6:3.
Drugi set otvoren je kao i prethodni. Obojica su na svom servisu bili sigurni, a brejk prilika nije bilo ni na vidiku.
Sve do osmog gema, kada je Kecmanović prvi zaprijetio rivalu.
Imao je 30:40, a potom i prednost, međutim Agut se držao. Ali nije mnogo trebalo srpskom teniseru da zada udarac protivniku, iskoristio je treću brejk šansu u ovom gemu.
Malo je falilo da iskusni Španac uzvrati u gemu u kojem je Kecmanović servirao za set. Imao je 11. igrač planete dvije uzastopne prilike za brejk, ali se 20-godišnji Srbin nije dao, vezao četiri poena i stigao do drugog seta, koji je, interesantno, trajao baš kao i prvi, 37 minuta.
Treći set se nije mnogo razlikovao od prva dva.
Trajao je samo minut manje, ali je scenario bio isti. Pobjedniku ovog dijela igre, Agutu, bio je potreban jedan brejk za osvajanje trećeg seta. On je do njega stigao u četvrtom gemu i nije ga ispuštao do kraja ovog perioda.
b92
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.