Američki predsjednik Donald Tramp ocijenio je da će sporazum o ekonomskoj normalizaciji učiniti Srbiju, tzv. Kosovo, Balkan i svijet sigurnijim.
On je naglasio da je za takav korak bila potrebna izuzetna hrabrost lidera, objavio je danas Stejt department na svom Instagram profilu.
U postu se podsjeća na riječi predsjednika Trampa povodom postizanja sporazuma u Vašingtonu 4. septembra: “Ovo je stvarno istorijski dan…Srbija i (tzv.) Kosovo obavezali su se na ekonomsku saradnju”.
Tramp je, navodi se, naglasio da je “bila je potrebna izuzetna hrabrost” predsjednika Srbije Aleksandra Vučića i tzv. kosovskog premijera Avdulaha Hotija da krenu na ove razgovore i dođu u Vašington kako bi finalizovali ove obaveze.
– Učinivši to, oni su svoje zemlje, Balkan i svijet učinili bezbjednijim – poručio je Tramp.
Tanjug
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.