Tamo gdje dođu Amerikanci i njhiova razvojna agencija, tu ima budućnosti, kaže predsjednik Srbije Aleksandar Vučić i ističe da otvaranje kancelarije DFC u Beogradu ima ogroman i simboličan i praktičan značaj za zemlju i region.
Vučić je, na konferenciji za štampu nakon razgovora sa američkom delegacijom DFC-a i otvaranja kancelarije tog Fonda u Beogradu, istakao da razgovori u Vašingtonu nisu bili laki, ali da je srpska delegacija poštovala poštovanje koje su prema njoj pokazale SAD.
Podsjetio je da su neki govorili da je ono što je u Vašigntonu urađeno učinjeno samo zbog izborne kampanje Donalda Trampa.
– Kao što vidite, ovde je cio američki tim iz različitih sektora američke vlade, koji je došao i pokazao, a to neće biti velika tema u SAD, da to nije zbog izbora, već zbog ideje da budu prisutni u regionu, da pomognu da svi normalno živimo – objasnio je on.
Vučić je kazao da je Srbija željela da razvija ekonomske odnose sa partnerima na Zapadnom Balkanu, i da sada imamo slobodu kretanja ljudi, robe, kapitala i usluga na djelu, što će promijeniti atmosferu u regionu i doprinijeti boljem životu.
– Dolazak DFC-a u Beograd je važna stvar jer to gledaju sve kreditne agencije koje Srbiju veoma visoko svrstavaju. Tamo gdje je DFC tamo ima budućnosti, to su odlični signali za takvu zemlju i takav region. Mi smo ponosni što se u Beogradu otvara njihova kancelarija. Hvala im što pokazuju pažnju prema našem regionu i prema našoj lijepoj Srbiji. Siguran sam da možemo da napravimo velike rezultate sa našim američkim prijateljima, razgovarali smo i o svim drugim važnim pitanjima. Radićemo ubrzano na otvaranju avio linije. Važno je da brinemo o prosperitetu naše države, da brinemo o našem narodu, ovo je dobar posao za sve ljude koji žive zajedno sa nama. Gradićemo puteve i pruge. Ovo je pravljenje boljeg života za ljude, bolje ekonomije, svega onoga o čemu smo maštali – kazao je on.
Vučić je objasnio da niko ne donosi pare da pokloni i da je ovo jedno od sredstava spoljnopolitičkog djelovanja SAD.
Rekao je da tamo gdje Amerikanci ulažu doprinose prosperitetu, ali da žele i dio tog novca da vrate svojim poreskim obveznicima.
Za nas, ukazuje, je važno da će da učestvuju u garantnim šemama za mikro i mala preduzeća, u koja je Srbija uložila preko dvije milijarde tokom korona krize.
Tanjug
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.