Zvezda slavila u Italiji

Košarkaši Crvene zvezde su rezultatom 87:79 pobijedili Olimpiju iz Milana u utakmici 9. kola Evrolige.

Poslije šest odigranih međusobnih utakmica, Crvena zvezda ne može da izgubi od Olimpije bilo u Milanu bilo u Beogradu.

Sada su slabili rezultatom 87:79 u Mediolanum forumu i ostvarili četvrtu pobjedu u ovogodišnjem izdanju Evrolige.

Utakmica je počela poenima Emanuela Terija i to oba puta iz odbojke, a zanimljivo je i to da u prvih pet minuta ni jedan ni drugi tim nije napravio faul.

Potom O’Brajant pogađa trojku nakon što je ostao sam na 45 stepeni i vraća prednost crveno-bijelima, koja potom staje u zonu 2-3 i to Armani odlično koristi pa prvu dionicu uspjeva da prisvoji sa 23:18 i to zahvaljujući poenima Tarčevskog.

Druga dionica je poenterski bila izuzetno efikasna, ali se i dugo igralo. Prvo poluvrijeme je trajalo negdje oko sat vremena, ali je Zvezdi bilo bitno to što je uspjela da poslije 20 minuta košarke ima četiri poena prednosti, jer je na semaforu stajalo 48:44.

Vidjeli smo veliki broj faulova po 14 na obje strane, a zanimljivo je i to da je domaćin bolje šutirao slobodna bacanja, iako je gubio, dok je Zvezda bolje koristila otvorene pozicije i pogađala kada god je bilo važno. Ročesti je iz lijevog ćoška pogodio uz zvuk sirene i Zvezda mirno odlazi na veliki odmor.

– Ne smijemo da dozvolimo 48 poena za poluvrijeme, moramo da igramo bolju odbranu – rekao je Etore Mesina na poluvremenu.

Treća četvrtina bila je prilično ujednačena, uglavnom se igralo koš za koš, a najbolji segment crveno-bijelih bio je negdje sredinom dionice, kada je Zvezda imala devet poena prednosti, a na semaforu je stajalo 56:47.

Micov i Rol su uspjeli da vrate Armani u život, uspjeli su da svojim poenima iz prodora i sa polu distance vrate tim u igru i čak je u jednom momentu bilo samo dva razlike, 62:60. Domaćin nije šutnuo nijedno bacanje u ovoj četvrtini koja je završena poenima Lojda uz zvuk sirene za 66:60.

Bilo je i 10 poena prednosti za Zvezdu u posljednjem kvartalu, poslije sjajne sekvence i poena uz faul Korija Voldena na semaforu je stajalo 76:66, a onda je Kevin Panter uz zvuk sirene pogodio trojku preko ruke i prekinuo seriju gostujućeg tima.

Dugi napadi i ofanzivni skokovi su bili ti faktori koji su održavali Zvezdu, a posebno se u tim momentima istakao upravo Kori Volden koji je bio glas razuma u redovima Crvene zvezde, koja i šesti put pobjeđuje Armani ovoga puta 87:79.

Najefikasniji je bio Džordan Lojd sa 17 poena, 15 je postigao Volden, a O'Brajant 11. Na drugoj strani, 13 poena Micova, po 11 Lideja i Rodrigesa, a 10 Pantera.