Debakl Zvezde u Sankt Peterburgu

Košarkaši Crvene zvezde doživjeli su 11. poraz u Evroligi ove sezone, i to veoma bolan, pošto su poraženi od Zenita iz Sankt Peterburga rezultatom 98:69.

Utakmicu je prelomila očajan start i prva četvrtina u kojoj je domaći tim već stigao do 20 poena razlike.

To je bila prevelika razlika koja do kraja meča, ipak, nije mogla da se dostigne.

Zvezda je u ovom meču nastupila bez najboljeg igrača Džordana Lojda, kao i Emanuela Terija, Boriše Simanića i Alekse Radanova.

Debitovao je Španac Kino Kolom, koji je stigao kao zamjena za Tejlora Ročestija.

Zenit je utakmicu otvorio trojkama 4/4 u prvih pet minuta, od čega je tri ubacio Kevin Pengos.

Organizator igre domaćeg tima je za devet minuta stigao do 15 postignutih poena, a kada mu se u nastavku priključio Bili Beron razlika je otišla do 24 poena (40:16).

Zvezda je u finišu druge četvrtine napravila seriju 10:0 kojom je prepolovila taj zaostatak, ali je pauza između dva poluvremena dobro došla Zenitu da se konsoliduje i u nastavku sačuva zalihu.

Drugo poluvrijeme Zvezda je otvorila trojkom Branka Lazića za povratak na jednocifreni minus, ali je to bilo kratkog daha.

Uslijedili su novi prazni minuti koje je Zenit iskoristio za seriju od 13:2 koju je inicirao još jedan bivši igrač Zvezde Kej Si Rivers sa tri uzastopne trojke.

Ekspresan povratak na +21 i, praktično, tada je utakmica bila rešena.

Kako je pitanje pobednika bilo odlučeno, Kej Si Rivers je dodatno “pustio” ruku i u posljednjoj četvrtini je pogodio još četiri trojke, uz šut van linije 6,75 – 7/8!

Na ovoj utakmici prebacio je brojku od 1 500 postignutih poena u Evroligi.

Zvezda je sada na skoru 5-11, dok je Zenit stigao do 9-5.