NBA: Prvi poraz Hoksa, Bogdanović odličan

Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović “namjestio” je ruku i odigrao dobar meč.

Njegovi Atlanta Hoksi doživjeli su prvi poraz u novoj sezoni poslije četiri odigrane utakmice, pošto su u gostima izgubili od Bruklin Netsa (141:145).

Bogdanović je odigrao najbolju utakmicu do sada – postigao je 22 poena, uz četiri skoka i asistenciju.

Šutirao je 1/2 za dva, 6/11 za tri poena i 2/2 sa linije za slobodna bacanja.

Netsi i Hoksi odigrali su veoma zanimljivu utakmicu.

U prvoj četvrtini vidjeli smo čak 79 poena (38:41) i Hoksi su imali prednost. Bogdanović je u prvoj dionici ubacio dvije trojke.

Bogdanović je još dvije trojke ubacio u drugoj četvrtini i pogodio dva bacanja, a posebno se istakao i Kolins u prvom poluvremenu.

Atlanta je u treću četvrtinu ušla sa poenom razlike, da bi ta prednost u jednom trenutku išla i na +6. Karis Levert je Bruklinu donio preokret, ali onda Bogdanović pogađa dvije trojke i Hoksi ponovo dolaze do +6.

Princ vraća Netse u igru i u posljednjih 12 minuta ulazi se sa +2 za Atlantu.

Bogdanović je vezao četiri poena na startu posljednje četvrtine, ali je i Bruklin upalio mašinu i Kajri Irving i Levert donose preokret.

Utakmicu je u posljednjem minutu dvojkom prelomio Kajri Irving, da bi Durent bacanjima ovjerio trijumf.

Durent je upisao 33 poena, 11 skokova i osam asistencija i bio igrač utakmice.

Pratio ga je Kajri Irving sa 25, kao i Džo Heris sa 23 poena. Džo Alen dodao je 15 poena i 13 skokova.

Na drugoj strani su Kolins i Tre Jang ubacili po 30 poena.