Povjerenik Gradske organizacije DNS-a Banjaluka Željko Dubravac rekao je da će unutarstranački izbori biti održani početkom februara.
On je dodao da očekuje da će organi stranke ubrzo donijeti odluku o izboru Povjereništva koje će rukovoditi gradskom organizacijom do okončanja unutarstranačkih izbora.
Iz DNS-a je saopšteno da je Gradska organizacija stranke u Banjaluci ostala jedinstvena i da nastavlja razvijati i izgrađivati bolji DNS i bolju Republiku Srpsku.
U saopštenju se dodaje da je jedinstvo sačuvano i nakon što su Gradski odbor napustili bivši predsjednik Borivoj Obradović i nekoliko funkcionera koji su, “braneći svoje pozicije napustili stranku koja im je te iste pozicije u prethodnom vremenu i obezbijedila”.
– Više od 80 odsto članova Gradskog odbora, kao i dvije trećine kandidata odborničke liste proteklih lokalnih izbora, bez ikakvog dvoumljenja i kalkulacija nastavlja rad i članstvo u stranci – dodao je Dubravac.
Dubravac ističe da je DNS u prethodne dvije godine prošao kroz mnogo veće potrese od ovog ali da je stranka iz svih izašla dostojanstvena i poštovana od članstva i građana, što su pokazali i protekli lokalni izbori na kojima je 62 000 građana dalo podršku politici DNS-a.
SRNA
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.

