Njujork bolji od Atlante, povreda Bogdanovića

Košarkaši Atlanta Hoksa poraženi su na svom terenu od Njujork Niksa rezultatom 113:108.

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović zabilježio je najmanji broj poena otkako je stigao u redove “sokolova”.

Doduše, on je odigrao samo 18 minuta, a zbog povrede skočnog zgloba utakmicu je počeo sa klupe, dok u posljednjem kvartalu nije ni ulazio u igru.

Meč je završio sa po tri poena (1/3 za tri) i asistencije, uz dva skoka i jednu izgubljenu loptu.

Od njegovih saigrača najbolji je bio Trej Jang sa 31 poenom i čak 14 asistencija, ali to nije bilo dovoljno da se izbjegne poraz.

Atlanta je imala +15, ali uzalud, Džulijus Rendl je bio zaista dobar – 28 poena, 17 skokova i devet asistencija.

Pratio ga je Beret sa 26 poena i 11 skokova.

Njih dvojica su bili najzaslužniji što su nanijeli treći poraz Hoksima u sezoni.

Sa druge strane, Niksi imaju isti učinak, 4-3.

Košarkaši Dalas Maveriksa ostvarili su treću pobjedu u sezoni, nad Hjustonom (113:100) i to na krilima Luke Dončića.

Mladi Slovenac je ostvario tripl-dabl za manje od 38 minuta na parketu.

Zabilježio je 33 poena, 16 skokova i 11 asistencija.

Istakao se i Tim Hardavej sa 30 poena i sedam skokova.

Dalas je izuzev sam početak utakmice, vodio praktično čitavu utakmicu, a najubjedljivije vođstvo imali su sredinom treće četvrtine, +18.

Za razliku od prošlog meča sa Kingsima, Rokitsi su imali pomoć Džejmsa Hardena, koji nije mogao da spriječi poraz svoje ekipe.

Imao je dabl-dabl učinak, 21 poen i 10 asistencija.

Kod Hjustona istakli su se još Vud sa 23 poena i sedam skokova, odnosno Gordon sa 20 poena i pet skokova.