Srbija će, uz današnju donaciju od 10 000 doza vakcina “astra zeneke” protiv virusa korona za Republiku Srpsku obezbijediti i ruske vakcine “sputnjik”, kao i bilo koje druge.
Rekao je ovo danas predsjednik Srbije Aleksandar Vučić, koji je sa srpskim članom i predsjedavajućim Predsedništva BiH Miloradom Dodikom obišao Institut za virusologiju i serume “Torlak”.
Vučić je zahvalio Dodiku što je lično preuzeo donaciju vakcina “astra zeneka”, te precizirao da ta donacija obuhvata još 10 000 doza za revakcinisanje.
On je rekao i da je Srbija spremna da Republici Srpskoj dostavi i bilo koju druge vakcine protiv virusa korona, za koje dobije dozvole za izvoz.
– Za Republiku Srpsku, i po pitanju vakcina, uvijek smo tu na raspolaganju i kad god možemo da pomognemo to ćemo i da uradimo – rekao je Vučić.
On je naglasio da su odnosi Srbije i Republike Srpske na izuzetno visokom nivou, te naglasio da će se takvi bratski i prijateljski odnosi negovati i u budućnosti.
Vučić je rekao da Srbija može da pomogne i Republici Srpskoj i svima drugima u regionu jer je obezbijedila dovljno vakcina za svoje građane.
On je precizirao da je Srbija danas prešla broj od tri miliona datih doza, a da je više od 1,2 miliona građana revakcinisano.
Prema njegovim riječima, Srbija će u ponedjeljak dobiti još 211 000 doza vakcine “fajzer”, da očekuje do kraja aprila još 500 000 kineske vakcine “sinofarm”, kao i nove količine ruske vakcine “sputnjik”.
On je izrazio zadovljstvo što je na Institutu “Torlak ” počelo punjenje i pakovanje ruske vakcine “sputnjik”, te potvrdio da će polovinom narednog mjeseca biti proizvedene i prve količine.
Vučić uručio Dodiku 10 000 doza vakcine “Astra Zeneke”
Srna
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.