Atlanta izjednačila, rekord karijere Bogdanovića!

Košarkaši Atlanta Hoksa su rezultatom 110:88 pobijedili Milvoki Bakse u četvrtom meču finala Istoka.

Hoksi su gubili sa 2-1 u seriji i Tre Jang se povrijedio i propustio je četvrti meč, a Atlanta je uspjela da pobijedi i poravna rezultat u seriji.

Sjajnu partiju je imao Bogdan Bogdanović, koji je meč završio sa 20 poena, od čega šest trojki i četiri ukradene što je rekord njegove karijere u plej ofu i uz to imao tri skoka i pet asistencija.

Lu Vilijams je po prvi put u svojoj karijeri bio starter u jednoj plej-of utakmici i meč završio kao najefikasniji igrač sa 21 poenom, uz pet skokova i osam asistencija, dok su Hurter i Kapela ubacili po 15, a Rediš 12 poena.

Na drugoj strani, 19 poena, pet skokova i devet asistencija je imao Džru Holidej, 16 poena je ubacio Kris Midlton, a 14 je postigao Janis Adetokumbo.

Janis je utakmicu završio prije vremena, on je povredio koljeno sredinom treće četvrtine i izašao iz igre, nije izgledalo naivno i već sutra će obaviti dodatne preglede pa ćemo znati da li će nastupiti u meču broj pet.

Što se same utakmice tiče, Hoksi su odlično otvorili meč i zahvaljujući dobrom šutu sa 25:22 dobili prvu četvrtinu, evidentno je da nije bilo previše poena u prvom poluvremenu, da su odbrane bile na visini zadatka.

Domaćin je Milvokiju dopustio samo 16 poena u drugom kvartalu i sa ubjedljivih 51:38 odlaze na poluvrijeme, a po povratku na parket smo vidjeli nekoliko odličnih defanzivnih posjeda Janisa, da bi se ubrzo potom povrijedio…

Hoksi su im u tom trećem periodu ubacili 36 poena, nastavili da mirno kruziraju ka pobjedi u četvrtom meču i slavili sa 110:88 pred povratak u Fiserv Forum u noći između četvrtka i petka.