EP: Danci rapsodijom protiv Rusa u osminu finala

Reprezentacija Danske je u spektakularnom meču u Kopenhagenu pobedila Rusiju sa 4:1 i zahvaljujući pobjedi Belgije nad Finskom uspjela da prođe kao drugoplasirana selekcija grupe B.

Povela je Danska preko Damsgora u prvom poluvremenu, dok je u drugom uslijedila rapsodija. Prvo Poulsen koristi grešku Rusa za 2:0, nakon čega Dzjuba iz penala smanjuje na kratko. Ipak Kristensen i Mjele donose ubjedljivu pobjedu koja je bila dovoljna za plasman dalje.

To im je omogućila Belgija pobedom protiv Finske u Sakt Peterburgu od 2:0.

Hradecki je autogolom sredinom drugog poluvremena doveo Belgiju u vođstvo, dok je Lukaku ubrzo potvrdio pobjedu.

Rusi su bili bezidejni, ali im se iznenada ukazala prilika za veliki povratak kada je oboren Golovin u kaznenom prostoru a Dzjuba pogaša sa bele tačke.

Nije to pokolebalo Dansku koja je igrala za Eriksena i nastavila sa napadima što im se brzo isplatilo kada je Kristensen natrčao na jednu loptu i projektilom doneo po drugi put dva gola prednosti.

Krenuli su Rusi na sve ili ništa, ali su ubrzo bili kažnjeni. Danska je izvela savršen kontranapad koji je Mjele zavrio za četvrti pogodak i ubjedljivu pobedu. Kada su stigle vijesti da Belgija vodi sa 2:0 protiv Finske, moglo je da počne veliko slavlje u Kopenhagenu

Danska će u osmini finala igrati sa Velsom koji je završio drugi u grupi A.

Vimbldon: Đoković je u finalu! (VIDEO)

Trka za gradonačelnika Banjaluke: Ko će dobiti povjerenje građana?