EP: Forsberg i Klaeson poslali Poljake kući

Reprezentacija Švedske je savladala Poljsku u posljednjem kolu grupe E rezultatom 3:2 i obezbijedila prvo mjesto ispred Španije, dok su se Poljaci zajedno sa Slovačkom oprostili od Evropskog prvenstva.

Dvostruki strijelci su bili Emil Forsberg i Robert Levandovski, dok je strijelac odlučujućeg gola za Švedsku bio Viktor Klaeson.

Švedska će u osmini finala EVR0 2020 Iigrati sa jednom od trećplasiranih ekipa..

Švedska je sjajno otvorila meč i već u trećem minutu preko Forsberga povela sa 1:0. Poslije tog gola su sve vrijeme kontrolisali utakmicu i sa minimalnom prednošću otišli na odmor.

Kada je Forsberg u 59. minutu postigao pogodak za 2:0, djelovalo je da će do kraja utakmice Švedska doći do lake pobjede.

Ipak, jedan čovjek na terenu je imao druggačije planove.

Najbolji napadač na svijetu, Robert Levandovski samo dva minuta kasnije postiže prelijep gol.

Nako prijema lopte u kaznenom prostoru pogađa suprotan ugao pod samu prečku i smanjuje razultat.

To je trglo Poljake koji su zaigrali znatno bolje, a u 84. minutu Levadovski uspeva da se snađe ispred gola Olsena i donese izjednačenje i dramu u posljednjih nekoliko minuta.

Poljacima je trebao još jedan gol za preokret i plasman u narednu rundu, ali su njihovu igru na sve ili ništa Šveđani kaznili kontranapdom u nadoknadi vremena koji je završio Klaeson.