EP: Ludnica u Kopenhagenu, Španija izbacila Hrvatsku

Reprezentacija Španije se plasirala u četvrtfinale Evropskog prvenstva poslije pobjede nad Hrvatskom sa 5:3, nakon prave ludnice u Kopenhagenu.

Vidjeli smo autogol, preokret, karambol i loptu koja je jedva prešla gol liniju i na kraju potpuno zasluženu pobjedu Španije.

Povela je Hrvatska u 20′ autogolom Pedrija, jednim od najbizarnijih ikada kada je loptu sa 40 metara vratio svom golmanu kojem prolazi ispod noge za 1:0. Španija je do poluvremena izjednačila preko Sarabije, a preokret su u nastavku donijeli Aspilkueta i Tores, da bi poslije nevjerovatne gužve Oršić nekako prebacio loptu preko gol linije i smanjio na 3:2.

To nije bio kraj jer je u drugom minutu produžetka Oršić majstorski asistirao Pašaliću koji glavom postiže gol za potpuni delirijum Hrvata i produžetke.

Iako je Hrvatska imala velike šanse, Španija je uspjela preko Morate i Ojrazabala da dođe do velike pobjede i sa 5:3 ode u četvrtfinale Evra.

Lista najboljih sportista 21. vijeka po ESPN: Đoković na 11. mjestu