Italija poslije produžetaka izbacila Austriju

Fudbaleri Italije pobijedili su Austriju u meču osmine finala Evropskog prvenstva na londonskom Vembliju sa 2:1.

Meč je riješen tek poslije produžetaka u kojima je Italija sa dva dobra napada otklonila sve dileme o pobjedniku.

Čak 90 minuta se čekalo na prvi gol, a onda su tri “pala” u roku od 20 minuta, prvo dva za Italiju, onda i jedan za utjehu Austrije.

Utisak je da je selektor Austrijanaca Franko Foda čekao previše sa izmjenama, te da se to osvetilo jer Roberto Mančini, selektor Italije nije časio časa i to mu je donijelo plasman dalje.

Italijani su u meč ušli prilično rezervisano, s obzirom na to da su bili jasni favoriti poslije 11 pobeda zaredom u svim utakmicama.

Uz to su pobijedili i u tri meča grupne faze bez mnogo problema i Austrija je pred sobom imala zadatak koji je u prvom poluvremenu uspješno riješila.

Do isteka regularnih 90 minuta vidan je bio pad energije igrača, s tim što Foda ništa nije meijnjao, a Mančini je osvježavao napad.

To se isplatilo tek nakon posljednjeg sudijskog zvižduka, po isteku petog minuta nadoknade. Spinacola je u petom minutu produžetka poslao odličan pas za rezervistu Kijezu, ovaj je izdriblao Lajmera kod leve stative gola Bahmana i onda zakucao loptu u dalji ugao za 1:0.

Na 2:0 se čekalo do 105. minuta kada je Mateo Pesina dobio loptu od Belotija u gužvi šesnaesterca Austrije i niskim i preciznim udarcem je kaznio odbranu protivnika.

Austrijanci su u drugom produžetku odgovorili sa dva dobra napada, prvo poslije šuta Šauba, a zatim i Zabicera. Donaruma je Šaubu skinuo odličan pokušaj paradom, dok je Zabicer bio veoma neprecizan iz izgledne situacije.

To nije bio kraj nada jer je Šaub u 114. minutu izveo korner sa lijeve strane i pronašao je Sašu Kalajdžića na prvoj stativi. Saša se vrhunski snašao i pogodio bliži ugao postavivši time konačan rezultat.

Italija će u nastavku prvenstva, u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz okršaja Belgije i Portugala koji igraju u nedjelju.