Košarkašice BiH poražene od Francuske

Ženska košarkaška reprezentacija BiH je izgubila od Francuske u četvrtfinalu Evrobasketa rezultatom 80:67.

Francuskinje su opravdale ulogu favorita i u Strazburu izvojevale ubjedljivu pobedu za plasman među četiri najbolje ekipe na turniru.

Ekipa BiH držala je egal samo u prvoj četvrtini, domaći tim do poluvremena je stigao do osam poena prednosti, da bi u drugom poluvremenu Francuska stigla do izuzetno ubedljivog trijumfa.

Najefikasnija na meču bila je reprezentativka BiH Žonkel Džons sa 29 poena i čak 24 skoka, dok su u pobedničkoj ekipi najbolje bile Žoan i Gruda sa po 15 poena.

S druge strane bh. košarkašice u subotu očekuje borba za plasman na Svjetsko prvenstvo 2022. godine koje se održava u Australiji, a protivnik bh. selekciji biće Švedska.