Izdvajamo

Grčki vatrogasci na ivici snaga, Vlada traži pomoć


Grčka vlada zatražila je pomoć iz inostranstva da zamijeni svoje kopnene timove za gašenje požara koji su na ivici iscrpljenosti nakon otprilike tri nedjelje borbe protiv velikih požara koji su od 3. avgusta uništili velike površine pod šumama širom zemlje, piše “Katimerini”.

Grčki vatrogasci morali su danima da rade u dugim smjenama na visokoj temperaturi i sa malo sna, uz pomoć stranih timova koji su stigli da pomognu u požarima u Eviji, oko Atine i Peloponeza.

Kao dio pomoći, Vlada se složila s Poljskom da zadrži vatrogasce koji su doputovali u Grčku 9. avgusta, i u kontaktu je sa drugim zemljama radi dodatne pomoći.

Premijer Kirjakos Micotakis zahvalio je danas poljskom kolegi Mateušu Moravijeckom za stalnu podršku u gašenju požara, najavivši da će vatrogasci u ostati u Grčkoj još dvije nedjelje.

– Poljski vatrogasci odlično rade na terenu i drago nam je što su sa nama – napisao je on na Twitteru.

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Evroposlanik Šider: Cijela EU je uz studente i građane Srbije, Vučić osjeća da mu je došao kraj i zato je nervozan

K2

UN: Povlačimo se, teška je odluka

K2

Sud BiH otpremio presudu Miloradu Dodiku

K2

Usvojen set zakona o povećanju plata: Policajcima veće plate za 30 odsto

K2

Zbog rasta cijene zlata, građani prodaju nakit

K2

Turska na nogama: “Ovo nije viđeno decenijama”

K2

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više