Sport

Pobeda Zvezde: Kanga bombom srušio Ludogorec!


Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su u gostima ekipu Ludogoreca u okviru drugog kola Lige Evrope rezultatom 0:1 i tako upisali nova tri boda.

Prvi golman “crveno-bijelih” na ovoj utakmici Zoran Popović je već poslije dva minuta upisao intervenciju nakon udarca Tekpeteja i uspio da sačuva mrežu.

Bolje je započeo domaći sastav ovaj meč, ali je Zvezda preuzela inicijativu. Imali su nekoliko pokušaja Dioni, Ivanić i Ben, ali bez konkretnije realizacije. Takođe, problem za Zvezdu bio je taj što su često sebi davali predugačak for, pa nisu uspijevali da iskontrolišu loptu do kraja.

Dioni je imao dva dobra pokušaja od kojih je jedan bio i prvi udarac u okvir gola u 36. minutu. Međutim, Kahlina je odbranio udarac iako je prilično nesigurno intervenisao. Prvo poluvrijeme završeno je bez pogodaka.

U nastavku bilo je mnogo više uzbuđenja. Najprije je žuti karton zaradio Sisinjo nakon koškanja sa Sanogom. Pavkov je ušao u 57. minutu umjesto Dionija i uspio da dobije nekoliko važnih vazdušnih duela.

U 64. minutu, Kanga je naletio na odbijenu loptu i sa ivice šesnaesterca uputio sjajan udarac u gornji desni ugao gola. Bio je to veoma sličan pogodak onome koji je Kanga postigao prije pet godina na istom stadionu. Ubrzo Stanković je odlučio da zatvori utakmicu, ubacio je Stanića, a igru je napustio Kanga.

U 77. minutu Sisinjo je zaradio i drugi žuti karton nakon povlačenja Pavkova, pa su “crveno-bijeli” posljednjih 15ak minuta igrali sa igračem više. Mogao je Ben da duplira prednost samo minut kasnije, ali je Kahlina spasio Ludogorec. Pavkov je dobio vazdušni duel, sjajno spustio loptu u petarac za Bena, kojem je malo nedostajalo da je pošalje iza leđa golmana domaćih.

Igrao se 82. minut kada je Ludogorec propustio najbolju priliku na meču. Nakon velike greške Erakovića, loptu je pokupio Tekpeti, imao situaciju iskosa jedan na jedan sa Zvezdinim golmanom, ali je lopta otišla malo pored stative.

Priliku do kraja dobio je i Rišairo Živković umjesto Bena, imao je jednu dobru šansu u finišu, ali je nije iskoristio. Do kraja meča peh je doživeo Stanić, koji je zamijenio Kangu. Iako nije imao duel, ostao je na travi držeći se za koljeno. Stanković je morao da izvrši prinudnu izmjenu i da šansu Krstičiću, koji je odigrao posljednjih 10 minuta.

Zvezda je uspjela da stigne do šestog boda iz dva meča u Ligi Evrope, iako su “crveno-bijeli” došli bez nekoliko veoma važnih igrača u Bugarsku.

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Pala odluka: Superliga Srbije će imati 12 klubova!

K1

Đoković izgubio poene i napredovao dva mjesta

K2

Marej odabrao Jokića: Ponovo će biti MVP

K2

Ikodinović se obratio Šapiću: Odvažni, ako smiješ…

K2

Poznati podržali studente, Divac im poručio: U slučaju napada na vas, pustite nas

K2

Evo koje je mjesto Borac zauzeo na tabeli po zaradi nakon Lige konferencije

K2

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više