Španija srušila Italiju za finale Lige nacija

Fudbaleri Španije prvi su finalisti Lige nacija nakon što su u Milanu pobijedili Italiju rezultatom 2:1.

Dvostruki strijelac za Španiju je bio Feran Tores, dok je jedini gol za Italiju postigao Pelegrini.

Ekipa Luisa Enrikea će se za trofej boriti sa boljim iz duela Francuske i Belgije.

Feran Tores je u 17. minutu nakon asistencije Ojarazabla doveo Španiju u prednost i materijalizovao mnogo bolju igru svog tima.

U sljedećem minutu je Španija zamalo povela sa 2:0 poslije slabe intervencije Donarume kojeg su domaći navijači izviždali, ali je lopta pogodila stativu.

Jedan od ključnih momenata dogodio se u 41. minutu kada je nakon udaranja rivala laktom Bonuči dobio drugi žuti karton i ostavio svoj tim sa igračem manje na terenu.

Španija je to iskoristila već u finišu prvog poluvremena kada je Tores po drugi put na asistenciju Ojrazabala donio velikih 2:0.

Italija je ipak uspjela da dođe do gola u ovom meču poslije greške Španije na sredini terena, kada je uslijedila veoma brza kontra, a Kijeza je nesebično proigrao Pelegrinija koji je zatresao mrežu u 83. minutu i uneo neizvijesnost u završnicu duela. Italija ipak nije uspjela da se do kraja vrati, pa je Španija otišla u finale.

Ovim je završen niz od 37 utakmica Italije bez poraza, a Španija je dobila najmlađeg igrača u istoriji reprezentacije jer je igrač Barselone Gavi sa 17 godina i 62 dana.

U četvrtak od 20:45 Belgija i Francuska rješavaju pitanje drugog finaliste.