Izdvajamo

Kijev pozvao na uvođenje sankcija Moskvi


Ukrajinske vlasti pozvale su NATO da ojača vojnu saradnju sa Kijevom i da pripremi mjere, uključujući sankcije, sa ciljem odvraćanja Rusije od napadanja Ukrajine.

– Pozvaćemo saveznike da se pridruže Ukrajini u sastavljanju “paketa za odvraćanje” – izjavio je ukrajinski ministar spoljnih poslova Dmitro Kuleba po dolasku na sastanak ministara spoljnih poslova NATO-a u Rigi.

On je rekao da NATO, kao dio paketa mjera, treba da pripremi ekonomske sakncije koje će se uvesti Rusiji “ukoliko se (Moskva) odluči na najgori scenario”, te da ojača vojnu i odbrambenu saradnju sa Ukrajinom.

SRNA

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Ovaj šef države dobio zabranu, pa neće na sahranu pape Franje

K2

Stevandić: Akcija SIPA protiv Dodika bio pokušaj da se izazove incident

K2

Tramp: Veliki ustupak je što Rusija nije zauzela cijelu Ukrajinu

K2

Vučić: 15 septembra biće održana najveća vojna parada ikada na zapadnom Balkanu

K2

Stevandić: Predstavnici “trojke” nekad Marfijevi, danas Šmitovi batleri spremni na gadosti

K2

U prekidu saobraćaj na regionalnim putevima u ovoj opštini

K2

1 komentar

euroskeptik Srijeda, 1.12.2021., 18:56 at 6:56 pm

Kijev danas definitivno ne misli u kakvu će golgotu gurnuti vlastiti narod ako se odluče za otvoren sukob sa Rusijom.Da li je danas išta vrijedno tih žrtava koji će ukrajinski narod pretrpjeti zarad usijanih glava koji bi da se igraju rata.Rusiju su pritjerali uz zid i ona nema manevarskog prostora,ako dođe do čarki odgovor će sigurno biti žestok.

Odgovor

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više