Američki naučnici su zaključili da su upravo “leptirići u stomaku” odličan preduslov za donošenje ispravnih odluka. Zaljubljena osoba ima moć rasuđivanja i mozak joj radi brže, jer je u tom stanju pozitivna, hrabra i izuzetno intuitivna.
Stručnjaci sa Univerziteta Minesota tvrde da na donošenje životnih odluka najviše utiču dva osjećanja, strah i ljubav.
– Plašljivi nisu sposobni da razmišljaju trezveno, priklanjajući se uvijek mišljenju većine – kaže jedan od istraživača.
S druge strane, zaljubljeni su hrabriji i samostalniji u odlučivanju.
– Intuicija im je izoštrenija i bolja, jer su im čula nadražena najljepšim osjećanjem, pa uglavnom ne griješe u procjeni, pogotovo kada se radi o poslu. Zato važne odluke u životu nemojte da donosite u trenucima kada se osjećate prestrašeno, tužno i nezaštićeno, jer ćete vjerovatno da pogriješite, a kasnije možete da se kajete. Čekajte da se zaljubite – poruka je ovog istraživanja.
Novosti
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.