Infopunkt

Optužnica protiv Hrkalovićeve povezala Eleza i ubistvo kontroverznog biznismena


Tužilaštvo za organizovani kriminal tereti bivšu državnu sekretarku MUP-a Srbije, Dijanu Hrkalović, i nekadašnjeg načelnika PU Novi Sad za nezakonito prisluškivanje Darka Eleza, a u cilju njegove zaštite, dok se, prema tvrdnjama svjedoka, sam vrh novosadske policije viđao se sa pomenutim kriminalcem.

Tako je optužnici opisana zanimljiva situacija, koju je svjedok-policajac imao sa Šušnjićem, a koja se odnosi na brutalnu likvidaciju kontroverznog biznismena Dragana Amidžića Amidže u Novom Sadu, koja do danas nije rasvijetljena.

Svjedok Slobodan D., inače policajac koji je tada bio načelnik Odjeljenja kriminalističke policije, ispričao je u tužilaštvu da je da je prva operativna saznanja o Elezu dobio 2017. godine. Tada je dobio zadatak od Šušnjića da izabere dva operativna radnika koja bi vršila opservaciju Eleza.

Svjedok je ispričao da mu je najprije bilo čudno što se u slučaju opservacije Eleza praktično ništa ne čini, što ga je navelo na razmišljanje da neke stvari nisu kako treba.

– Svjedok je dobio kao operativni podatak da Elez Darko u svom vlasništvu posjeduje MUP-ove “tetra uređaje”, “tetra veze” pomoću kojih slobodno prelazi državnu granicu. Operativne podatke za tetra uređaj i prelaženje državne granice saopštio je Šušniću, pitajući ga zbog čega to Elez koristi, odnosno šta će njemu taj tetra uređaj, a dobijao je odgovor: “Pa da zna kada je naređeni krug”. Krug je naziv koji je vezan za teritoriju grada Novog Sada i naređuje se kod izvršenih najtežih krivičnih djela i podrazumijeva kompletnu blokadu grada, ulaske i izlaske iz grada. Ko posjeduje taj uređaj zna da je naređen krug i gdje može da prođe, odnosno izađe iz njega – navodi se u optužnici.

Prema istoj optužnici, kada je Šušniću saopšten taj operativni podatak, on nije odreagovao niti bilo šta preduzimao po tom pitanju, niti je svjedoku rekao da bilo šta on preduzme.

– Kasnije svjedok dobija i saznanja da je Šušnjić u kontaktu sa Elezom i da se sa njim viđa na teritoriji Novog Sada. Nakon toga, preko službenika N. A., Šušniću šalje obavještenje da zbog operativne obrade “sačma” i još par drugih obrada, ne želi više da potpisuje niti jedan papir – navodi se u izjavi svjedoka.

Ipak, prema tvrdnjama optužnice, kap koja je prelila čašu bio je momenat kada je Šušnić pomenutog svjedoka Slobodana D. bukvalno otjerao sa lica mjesta izvršenja krivičnog djela, a radi se o ubistvu Dragana Amidžića Amidže.

Inače, ovo nije prvi put da se Elez dovodi u vezu sa likvidacijom Amidžića. Naime, kako su mediji ranije pisali, Elez je sklopio sporazum o priznanju krivice kojim je osuđen na 15 godina zatvora, a tom prilikom dogovorio je saradnju sa srpskim istražnim organima.

Tada se spekulisalo da je Elez ključna osoba u rasvjetljavanju likvidacija Amidže, advokata Dragoslava Miše Ognjanovića, Strahinje Stojanovića i Marka Markuša.

Kontroverzni biznismen Dragan Amidžić Amidža izrešetan 6. oktobra 2019. u sačekuši u Sremskoj Kamenici, a na licu mjesta pronađeno je 11 čaura kalibra 7,62.

Kako je portal 021.rs ranije prenosio, Amidžić je ubijen oko 20:45 časova kada ga je presjekao rafal na parkingu u blizini njegovog blindiranog automobila BMW i to nakon što je izašao iz lokala gdje je povremeno dolazio na kafu. On je ubijen nekoliko stotina metara od svog doma u Sremskoj Kamenici.

Još tada je bilo jasno da je sačekuša dobro isplanirana jer je ubica izašao iz mraka, pucao i sve je bilo gotovo za tren. Prilazi Sremskoj Kamenici bili su blokirani satima, a policija je pregledala sve sumnjive automobile ne bi li pronašla napadača i oružje.

Istraga ubistva iznjedrila je mnogo teorija o razlozima likvidacije, međutim, nijedna nije dovela do nalogodavaca i napadača. Nezvanične informacije iz istrage su govorile da u vrijeme ubistva ovaj kontroverzni biznismen nije imao kriminalnih aktivnosti.

Pomenuti novosadski portal o Amidži je pisao kao o kontroverznom biznismenom, koji je učestvovao u privatizaciji hotelsko-ugostiteljskog kompleksa “Sajam”, a novac je stekao devedesetih poslujući sa tadašnjim režimom.

Istragu o ubistvu Amidže obilježilo je ćutanje – kako policije, tako i tužilaštva. Ubice do danas nisu uhapšene, a motiv brutalne likvidacije nije poznat.

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Vaskrs u svijetu: Lov na jaja, puštanje zmajeva, polivanje vodom…

K1

Dodik: Britanci htjeli da me likvidiraju, nigdje ne idem

K2

Šta je ispravno: “Hristos vaskrse” ili “Hristos voskrese” ili nešto treće?

K1

Evo kada bi u funkciji mogao biti novi granični prelaz kod Gradiške

K2

Šta simbolizuje jaje čuvarkuća?

K1

Praznično uprkos prijetnjama: Studenti ne odustaju od blokade RTS

K2

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više