Košarkaši Denver Nagetsa pobijedili su Bruklin Netse rezultatom 124:104.
Denver Nagetsi uz sve probleme koji su ih snašli ove sezone igraju jako dobru košarku i konkurenti su za jednu od prve četiri pozicije na Zapadu.
Sada su prekinuli niz od tri uzastopna poraza zahvaljujući sjajnoj igri Nikole Jokića koji je meč završio sa 27 poena, 12 skokova i 10 asistencija u 71. tripl-dablom u karijeri.
Ove sezone, Jokić ima 14 tripl-dabl partija što je najviše u čitavoj NBA ligi, u sezoni 2021/22 i pomogao je svom timu da prekine niz od tri uzastopna poraza.
Odličnu rolu je imao Kajri Irving, koji je bio veoma raspoložen i postigao 27 poena uz pet skokova i 11 asistencija, ali nije uspio da spriječi osmi uzastopni poraz Bruklin Netsa.
Tim porazom, Netsi padaju na sedmo mjesto na Istoku čime je njihov direktan odlazak u plej-of ugrožen, ali naravno ne i nastup na plej-in turniru.
Što se tiče toka utakmice, vidjeli smo dva potpuno različita poluvremena. U Prvom su Nagetsi bili bolji rezultatom 75:76, a onda smo u trećoj četvrtini u prvih devet minuta vidjeli tek pet poena Netsa.
Lako su izabranici Majkla Melouna riješili pitanje pobjednika u drugom dijelu meča, pa je MVP Jokić presjedeo skoro čitavu četvrtu dionicu u koju se vratio čisto da pokupi 10. asistenciju za pomenuti 71. tripl-dabl u karijeri.
Vjerovali ili ne, Netsi su ubacili tek 29 poena u drugom poluvremenu, a čak 75 u prvom…
Held them to just 29 points in the second half. THE WHOLE SECOND HALF. pic.twitter.com/NU57OizK1i
— Denver Nuggets (@nuggets) February 6, 2022
Dakle, Jokić 27 poena, 12 skokova i 10 asistencija uz dvije ukradene lopte, jednu blokadu i dvije izgubljene, ispratio ga je Vil Barton koji je ubacio 21 poen, dok je Eron Gordon meč završio sa 17 poena, a po 12 su imali Moris i Grin.
U redovima Bruklina, vidjeli smo 27 poena, pet skokova i 11 asistencija Kajrija Irvinga, 20 poena je bio učinak Kema Tomasa, 19 Blejka Grifina, 14 Petija Milsa i dvocifren je bio još Braun sa 10 postignutih poena.
Košarkaši Dalas Maveriksa pobijedili su Atlanta Hokse 103:94 u nastavku NBA lige.
Slabo šutersko veče imao je srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović, pogodio je tek dva šuta iz 10 pokušaja i meč završio sa pet poena, šest skokova i tri asistencije.
Sa klupe je upisao 23 minuta u i u Teksasu odigrao jednu od najlošijih partija sezone.
Samo jedan meč imao je ispod pet poena, a to je bilo prošlog novembra kada je protiv Njujork Niksa dao dva, ali i proveo na parketu samo 10 minuta.
Jalen Brunson & Luka Doncic overcame foul trouble to power the @dallasmavs to victory! #MFFL@luka7doncic: 18 PTS, 10 REB, 11 AST@jalenbrunson1: 22 PTS, 5 REB, 5 AST, 4 3PM pic.twitter.com/xT59NeiLvY
— NBA (@NBA) February 7, 2022
Dalas je do pobjede vodio sjajni Luka Dončić sa tripl-dablom, iako se mučio sa ličnim greškama.
Slovenac je imao 18 poena, 11 asistencija i 10 skokova za 28 minuta, pored pet faulova.
Povukli su još Džejlen Branson i Redži Bulok sa po 22 poena, što je bilo dovoljno za trijumf domaćina.
Kod Hoksa je isti broj poena ubacio Džon Kolins, a podbacio je i Tre Jang sa 17 i lošim procentom šuta – 6/19.
Dalas se pozicionirao ispred Denvera na petom mestu Zapada sa skorom 31-23, dok je Atlanta na poslednjem za plej-in na Istoku sa 25-28.
Rezultati
Klivlend – Indijana 98:85
Dalas – Atlanta 103:94
Orlando – Boston 83:116
Hjuston – Nju Orleans 107:120
Los Anđeles Klipers – Milvoki 113:137
B92.net
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.