Izdvajamo

Putin potpisao dekret o priznanju NR Donjeck i NR Lugansk


Predsjednik Rusije Vladimir Putin večeras je nakon obraćanja građanima potpisao dekret o priznanju Narodne Republike Donjeck i Narodne Republike Lugansk.

Putin je na početku televizijskog obraćanja građanima Rusije poručio da je Ukrajina “integralni dio naše istorije”.

On je istočnu Ukrajinu nazvao “drevnim ruskim zemljama”, prenosi Rojters.

Putin je rekao da je modernu Ukrajinu stvorila komunistička Rusija.

Kremlj je prethodno saopštio da je Putin razgovarao večeras telefonom s francuskim predsjednikom Emanuelom Makronom i njemačkim kancelarom Olafom Šolcom, kojima je rekao da “u bliskoj budućnosti” namjerava da potpiše dekret o priznavanju Donjecke i Luganske Narodne Republike.

Predsjednik Francuske Emanuel Makron i njemački kancelar Olaf Šolc rekli su ruskom predsjedniku Vladimiru Putinu da su razočarani njegovim planovima da prizna nezavisnost samoproglašenih republika Donjeck i Lugansk, saopštila je pres-služba Kremlja danas poslije njihovih telefonskih razgovora, a prenosi TASS.

Istovremeno, Makron i Šolc su izrazili spremnost da nastave kontakte, dodao je Kremlj.

Iz Šolcove kancelarije su naveli da je on osudio opasku Putina da bi Rusija mogla da prizna dva otcijepljena ukrajinska regiona, prenio je Rojters.

Šolcova kancelarija je u saopštenju navela da je njemački kancelar rekao Putinu tokom telefonskog razgovora da bi svaki takav potez predstavljao “jednostrano kršenje” sporazuma iz Minska koji su osmišljeni da okončaju sukob na istoku Ukrajine.

Šolc je pozvao Putina i da povuče ruske trupe sa ukrajinske granice i deeskalira situaciju u istočnoj Ukrajini.

Njegova kancelarija je saopštila da će se on konsultovati sa ukrajinskim i francuskim liderima o situaciji u Ukrajini.

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

O skupoći više niko i ne priča: Da li su građanima Srpske cijene postale nebitne?

K2

EU razmišlja: Zabrana novih gasnih ugovora sa Rusijom

K2

Na sahrani pape Franje očekuje se oko 200 hiljada ljudi

K2

Ima li kraja: Šmitova tumanječa produbila jaz u BiH

K2

Đajić: Ključ grada je velika čast, ali i obaveza

K2

Istraga bez pomaka: Godinu dana od smrti pedagogice Milane Koprene iz Banjaluke

K2

1 komentar

euroskeptik Utorak, 22.02.2022., 09:07 at 9:07 am

Čovjek može smo da se pokloni pred ovako velikim državnikom koji misli na svoj narod ma gdje živio.Licimjerni Zapad spominje neko međunarodno pravo,a kad su vojnom silom oteli Kosovo to je bilo uredu jer oni tako kažu,ali se sa Putinom ne može na taj način razgovarati jer on zna da su oni nezajažljivi i da bi sutra da mogu ušli sa NATO-om u Moskvu.Putin zna da ovim činom dovodi u opasnost cijelu Rusiju,ali zna da je Rusija svakako u opasnosti.Zato mi teško padne kad slušam predsjednika Vučića kako eskivira i balansira kad je Republika Srpska u pitanju,znam i da Srbija nije Rusija,da nije toliko moćna,ali mora postojati neka granica ponosa ispod koje se ne može ići,bilo Republike Srpske ili je nestalo ne znači ništa za NATO,Srbija će i dalje biti na meti i biti rasparčavana,to svima u Srbiji treba biti jasno.Problemi za Srbiju neće prestati nestankom Srba u BiH i na Kosovu,i zato Vučić bi trebao imati tvrđ STAV prema Izetbegoviću i jasno i neupitno mu dati do znanja da ne sanja ni o kakvim Olujama i progonu Srba iz RS,jer sutra će se odcjepiti Sandžak i pripojiti Sarajevu,Vučić svakako njih u Sandžaku zove Bošnjacima.Velika je odgovornost na Vučiću za očuvanje građana Srbije,ali okretanjem glave od RS i Kosova neće promjeniti politiku Zapada prema Srbiji i zato sam pomalo razočaran njegovim izbjegavanjima da otvoreno Izetbegoviću da do znanja da Srbu u RS nisu sami,nedavno je u jednoj emisiji čak izbjegavao da bilo šta komentariše o BiH i Izetbegoviću komentarišući da je to druga stvar,takođe i njegov sastanak sa Šmitom je u najmanju ruku šamar Republici Srpskoj.Mislim da mi u RS možemo da se uzdamo jedino u svoje unutarnje jedinstvo i to nam je najveća snaga za očuvanje Republike Srpske,zbog toga bi i opozicija u RS trebala da razmisli o svom daljnjem djelovanju kad su ovakva pitanja na dnevnom redu.

Odgovor

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više