Foto: Profimedia
Ostali sportovi

Hamilton vozi u Monaku – jači od pravila


Međunarodna automobilska federacija (FIA) dozvolila je vozaču Mercedesa Luisu Hamiltona da nastupi na Velikoj nagradi Monaka u Monte Karlu.

FIA je produžila izuzece zabrane nošenja nakita tokom trka Formule 1, prenosi “Skaj sport”.

Rukovodstvo Formule 1 je na početku sezone odlučilo da zabrani vozačima da nose nakit tokom trka. FIA je upozorila Hamiltona početkom maja da ima rok od dvije trke da ukloni nakit. Međutim, britanski vozač je rekao da nema namjeru da skine pirsinge.

Mediji su ranije danas prenijeli da postoji mogućnost da vozač Mercedesa bude suspendovan sa trke u Monte Karlu, ali je FIA odlučila da produži izuzeće nošenja nakita do kraja juna.

– Mislim da je ovome posvećeno previše vremena i energije. Na to nisam koncentrisan ovog vikenda. Skidam nakit svaki put kada sam u bolidu i to ću nastaviti da radim, a prsten u nosu trenutno nije problem. O tome nisam ni razmišljao. Došao sam ovde kao ja i nastaviću tako da dolazim na trke – rekao je Hamilton.

Pravila o nakitu uvedena su 2005. godine, ali se nisu sprovodila do ovosezonske trke u Australiji. FIA je tada navela da bi u slučaju neke nezgode “nakit mogao da ugrozi bezbjednost vozača”.

Pojedini vozači su se pobunili zbog ove odluke, a FIA je najavila razgovor sa njima do kraja juna.

– Dobro je što sarađujemo i što je FIA u ovom trenutku pomalo predusretljivi, ali ne bi trebalo svakog vikenda govoriti o tome. Ima važnijih stvari – rekao je Hamilton.

B92

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Srbija domaćin Evropskog prvenstva u vaterpolu

K1

Španac pao u Teksasu: Mark Markez uništio perfektnu Moto GP sezonu

K2

Odbojkašica Dajana Bošković osvojila Kup Hrvatske

K2

Sara Ćirković za svjetsku titulu boksuje u Banjaluci

K1

Boks ostaje na Olimpijadi 2028. godine

K1

Imane Kelif poručila Trampu: Braniću zlato u Americi!

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više