Foto: Miloš Dragičević/ SrpskaCafe
Društvo

Mišićeva: Savez sindikata sa nadležnim organima počinje kontrolu


Savez sindikata Republike Srpske, u saradnji sa nadležnim kontrolnim organima, počeće polovinom juna intenzivne kontrole.

Kako je pojašnjeno, cilj kontrole je primjena zakonskih odredbi koje se tiču novog načina obračuna i isplate plata u svim sektorima rada u Republici Srpskoj.

– Cilj je djelovati preventino – najavila predsjednica Saveza sindikata Ranka Mišić gostujući u programu Radija Republike Srpske.

Ona smatra da veliki broj poslodavaca u realnom sektoru izbjegava ovu obavezu.

RTRS

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Operacija “Surova kazna”: Iran pokrenuo odmazdu, “gori” nebo iznad Tel Aviva

K1

Miličević tvrdi da je novac legalan: Četiri generacije, pet ljekara i 400.000 KM

K1

Novi vođa Iranske revolucionarne garde: Osveta je spremna

K1

Dodik: Dragi rabini, biće nam čast da budete naši gosti

K1

Vrijeme sutra: Sunčano uz prolaznu oblačnost

K1

Zakon o zabrani pušenja FBiH: Od danas inspektori pišu kazne

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više