Foto: EU news
Globus

Borelj: EU mora da pokaže jedinstvo u odluci oko viza Rusima


Evropska unija ne smije da djeluje razjedinjena po pitanju zahtjeva istočnog dijela Evrope da se ukine turistička viza Rusima, izjavio je visoki predstavnik EU za spoljnu politiku i bezbjednost Žozep Borelj.

On je apelovao na članice bloka da nađu zajedničko tlo.

– Moraćemo da postignemo sporazum i donesemo političku odluku – rekao je Borelj novinarima po dolasku na drugi dan sastanka ministara spoljnih poslova EU u Pragu.

On je naglasio da će se zalagati za jedinstvo.

– Ne možemo priuštiti razjedinjenost na ovako važnom pitanju, jer se radi o međuljudskim odnosima, relacijama između ruskog društva i evropskih naroda – istakao je Borelj.

Srna

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Oglasio se Tramp: Da li će ukinuti sankcije Rusiji?

K2

Kremlj objavio spisak: Ove objekte je zabranjeno napadati

K2

Ubijeni novinari Asahi Šimbun i Al Džazire u Pojasu Gaze

K2

Vozač porijeklom iz BiH uletio u šetalište brzinom od 100 km/sat

K2

EU mijenja pravila o vozačkim dozvolama, novosti su brojne

K2

Đoković se poklonio Grku koji je zatvoren zbog Srbije

K1

1 komentar

Galileo Galilei Srijeda, 31.08.2022., 14:33 at 2:33 pm

Ovaj je pročitao.

Odgovor

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više