Obavještajno-bezbjednosna agencija (OBA) BiH saopštila je da je odlučna u borbi protiv svakog vida zloupotrebe položaja i nezakonitog ponašanja svojih zaposlenih.
Povodom informacije da je u jučerašnjoj akciji Tužilaštva BiH i Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) Republike Srpske uhapšen i službenik OBA, iz Agencije su poručili da u potpunosti podržavaju rad policijskih i pravosudnih organa u BiH u borbi protiv kriminala i korupcije.
– Do sada je OBA preduzela sve mjere i radnje iz svoje nadležnosti kako bi zaštitila integritet Agencije – navodi OBA i ističe da se ova agencija stavila na raspolaganje entitetskim i organima BiH kada je u pitanju borba protiv korupcije i organizovanog kriminala.
Iz agencije OBA su naveli da stoje na raspolaganju istražnim organima, kao i da očekuju brzu i efikasnu istragu.
Pripadnici MUP-a Republike Srpske juče su na području Gradiške i Banjaluke, prema nalogu Tužilaštva BiH, uhapsili više osumnjičenih za organizovani kriminal.
Među uhapšenim ima i ovlaštenih službenih lica koja se sumnjiče za pružanje podrške pripadnicima organizovanih kriminalnih grupa.
Akcija je usmjerena na četiri lica osumnjičena da su duži period kao članovi organizovane kriminalne grupe vršila krivična djela organizovanog kriminala povezana sa krijumčarenjem i prometom velike količine droge, nedozvoljenim prometom akciznih proizvoda, kao i na lica koja su, koristeći službeni položaj, pomagala osumnjičenim da ih ne otkriju organi gonjenja, odavanjem tajnih podataka i zloupotrebom položaja ili ovlaštenja.
Srna
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.