Foto: Tužilaštvo BiH
Društvo

Ko će u fotelju glavnog tužioca BiH: U igri tri kandidata


Tužilaštvo Bosne i Hercegovine moglo bi uskoro dobiti novog glavnog tužioca. Od sedam prijavljenih kandidata na razgovor su pozvana tri odabrana.

Za funkciju glavnog tužioca zemlje boriće se trenutni vršilac dužnosti Milanko Kajganić, njegova zamjenica i tužiteljka Diana Kajmaković, te državni tužilac Miroslav Janjić.

U posljednje vrijeme u pravosuđu su se desile određene smjene, suspenzije, preraspodjele. VSTV je suspendovalo sutkinju Suda BiH Dalidu Burzić, jer je protiv nje pokrenuta istraga u predmetu Dženan Memić.

Suspendovana sutkinja Dalida Burzić zbog predmeta “Dženan Memić”

Podsjećamo i na to da je jedna od troje preostalih kandidata za glavnog tužioca Diana Kajmaković nedavno bila u središtu pažnje, kada je otkriveno da je spominjana u razgovorima u “Skaj” i “Anon” aplikacijama, te je prebačena sa Odjeljenja za organizovaani kriminal u Odjeljenje za ratne zločine.

Ista preraspodjela zadesila je i Olega Čavku, ali razlog zbog kojeg je on prebačen iz Odjeljenja za organizovani kriminal još nije zvanično poznat.

FTV

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Vučić: SAD noćas ukidaju carine Srbiji

K1

Sutra sunčano i toplije

K1

SAD ukidaju Srbiji carine od 35 odsto?

K1

Njemački gigant baterija “Varta” ide u stečaj

K1

Revizori razotkrili haos u Helezovom ministarstvu

K1

RiTE Gacko daje 660.000 KM za obradu kredita

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više