Srpska atletičarka Ivana Vuleta izjavila je da joj je 2022. najuspješnija sezona u karijeri poslije 2016. godine.
Vuleta je pobijedila juče na finalu Dijamantske lige u Cirihu u disciplini skok udalj.
Ona je osvojila četvrti Dijamantski trofej u dosadašnjoj karijeri. Vuleta je pobijedila, pošto je skočila 6.97 metara u prvoj seriji.
– Nakon 2016. godine ovo mi je najuspešnija sezona u karijeri i izuzetno sam ponosna, jer u ovim godina uspevam da odolim svim izazovima i potvrdim kvalitet. Zahvalna sam na svim teškim trenucima koji su iza mene jer sam zahvaljujući njima mnogo naučila o sebi i ostala dosledna sebi i svom cilju – izjavila je Vuleta, preneo je Srpski atletski savez.
Vuleta je juče ostvarila 17. pobjedu u Dijamantskoj ligi.
– Primenili smo istu taktiku kao i u Minhenu na EP, išli smo na ispravan skok u prvoj seriji i ta odluka se potpuno se isplatila – izjavio je Ivanin trener Goran Obradović.
Ivana Vuleta je ove godine osvojila zlatnu medalju na SP u dvorani, zlato na EP na otvorenom, trijumfovala je u Dijamantskoj ligi, dok je bila sedma na SP na otvorenom.
Glas Srpsk/Tanjug
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.