FOTO: A. DIMITRIJEVIĆ/RAS SRBIJA
Hronika

Beograd: Velika akcija BIA i MUP-a, uhapšeno 17 osoba


U velikoj policijskoj akciji MUP-a Srbije, Bezbednosno-informativne agencije (BIA) i Tužilaštva za organizovani kriminal uhapšeno je 17 osoba, javio je RTS.

Izvršen je pretres na više od 50 lokacija, a prema nezvaničnim saznanjima, riječ je o 17 članova organizovane kriminalne grupe “Vračarci” koji su radili prema nalogu “kavačkog” klana.

Njima se na teret stavljaju tri ubistva i pet teških ubistava u pokušaju, a djelovali su po nalogu “kavčana”, pri čemu su pojedini pripadnici “Vračaraca” uhapšeni u ranijem periodu u inostranstvu.

Oduzeto je više komada oružja, kriptovani telefoni, veći iznos novca, nekoliko luksuznih automobila.

Sponzorisano

Za nekim članovima organizovane kriminalne grupe se i dalje traga.

Uhapšenima je određeno zadržavanje do 48 časova, nakon čega će biti predati u nadležnost Tužilaštva za organizovani kriminal.

Srna

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Rim traži odštetu zbog požara u Kran-Montani

K2

Serdarov napustio Republiku Srpsku s 310 miliona KM u koferu

K2

Sveti Stefan i Vila Miločer otvaraju vrata u ovoj sezoni

K2

Cijene nafte eksplodirale: Brent na 126 dolara

K2

Četvorke se vraćaju u Banjaluku: Posjetio ih Stanivuković 

K2

Tramp: “Blokada Irana će se nastaviti dok se ne postigne nuklearni sporazum”

K2

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više