Foto: AP
Globus

Nensi Pelosi se povlači

Nensi Pelosi, koja je skoro dvije decenije predvodila demokrate u Predstavničkom domu američkog Kongresa, objavila je da se povlači sa te funkcije.

Ova 82-godišnjakinja važi za najmoćniju među demokratama u Kongresu i prva žena koja je bila predsjednica Predstavničkog doma.

– Neću tražiti ponovni izbor u demokratsko vodstvo u sljedećem Kongresu – rekla je Pelosi.

S obzirom da su demokrate od republikanaca izgubile kontrolu nad Predstavničkim domom na upravo okončanim izborima u sredini predsjedničkog mandata, mjesto lidera tog doma Kongresa će pripasti nekom od članova te stranke.

Ona će nastaviti da predstavlja Kaliforniju u donjem domu Kongresa, piše BBC.

Ova vijest dolazi pošto se predviđa da će republikanci ponovo preuzeti kontrolu nad Domom nakon izbora na sredini mandata.

Agencije

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.

Možda vas zanima

Policija tzv. Kosova: Ubijena tri napadača, pet uhapšenih

DB

Dodik: Prije će Šmit otići iz BiH nego ja u zatvor

DB

Naoružana lica upala u dvorište manastira Banjska (FOTO)

DB

Sijarto: Sankcije protiv Rusije više štete nanijele EU

DB

Nebenzja: Rusija se vratila u Afriku

DB

Glavni tužilac za zločine tzv. OVK podnio ostavku

DB

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više