Novoizabrani predsjednik Kazahstana Kasim-Džomart Tokajev rekao je danas na ceremoniji inauguracije da će se Kazahstan fokusirati na odnose sa Rusijom i Kinom i nastaviti da vodi uravnoteženu i konstruktivnu spoljnu politiku.
– Kazahstan će nastaviti da vodi uravnoteženu, konstruktivnu spoljnu politiku u cilju zaštite nacionalnih interesa. Prioritetna pažnja biće usmjerena na pitanja obostrano korisne saradnje i strateškog partnerstva sa susjednim državama – Rusijom, Kinom i bratskim zemljama Centralne Azije, sa partnerima u intergracijskim udruženjima – rekao je Tokajev.
On kaže da će Vlada nastojati da razvija i veze sa SAD, EU, zemljama Azije, Bliskog istoka i Zakavkazja, kao i sa svim zemljama koje to budu željele.
– Kazahstan ostaje privržen savremenom međunarodnom pravu i Povelji UN – rekao je Tokajev.
Tokajev je danas položio zakletvu i preuzeo dužnost predsjednika Kazahstana nakon izbora 20. novembra, prenio je TASS.
Srna
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.