Foto: Glas Srpske/ Printskrin
Društvo

Trgovci i naftaši i dalje ističu više cijene od dozvoljenih, evo kolike su kazne platili


Većina kontrolisanih tržnih centara u Srpskoj kršila je propise pri formiranju cijena osnovnih životnih namirnica, a samo u ovom mjesecu su im zbog toga izrečene kazne od skoro 90.000 maraka, rekao je glavni republički tržišni inspektor Radivoje Gavrić.

Naglasio je da su trenutno 53 inspektora na terenu i da kontrolišu poštivanje uredbe pri formiranju cijena osnovnih životnih namirnica i goriva na pumpama.

– Samo u novembru kontrolisan je 21 tržni centar, od čega su u 12 slučajeva utvrđene nepravilnosti pri formiranju cijena osnovnih životnih namirnica. Izdali smo im zbog toga 12 prekršajnih naloga u vrijednosti od 90.000 maraka – rekao je Gavrić.

Naglasio je da su od marta po istom osnovu kontrolisana 123 tržna centra, od čega je čak 81 kontrola bila neuredna. Zbog toga je poslovnim subjektima izdato 97 prekršajnih naloga u vrijednosti od 709.000 maraka.

Sponzorisano

Kada je riječ o formiranju cijena na benzinskim pumpama, Gavrić je podvukao da je i tu nastavljeno kršenje uredbi.

– Samo u ovom mjesecu kontrolisali smo poštivanje uredbe na devet pumpi, a u sedam slučajeva su utvrđene nepravilnosti. Izdali smo 16 prekršajnih naloga u vrijednosti od čak 107.000 maraka – kazao je Gavrić.

Naglasio je da je od marta kontrolisana ukupno 241 benzinska pumpa, od čega su propusti utvrđeni u čak 154 kontrole pri formiranju cijena.

– Od marta je izdato ukupno 314 prekršajnih naloga u vrijednosti od 2,2 miliona maraka  – zaključio je Gavrić.

Glas Srpske

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Delegacije Srpske i Rusije posjetile srpsko-ruski hram u Banjaluci

K1

Pedro Martinez je najbolji trener Evrolige (VIDEO)

K1

Tužilaštvo BiH: Nema prijave o ponuđenom mitu Vedranu Jariću

K1

Pretres MUP-a FBiH uključujući i kancelarije Rame Isaka

K1

Karlson se izvinio zbog podrške Trampu: Ovo će nas proganjati!

K1

Iran bez interneta 53 dana

K2

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više