Više od 580 osoba stradalo je u zemljotresu jačine 7,9 jednica Rihterove skale, koji je pogodio dio Turske u blizini granice sa Sirijom. Broj žrtava nije konačan. Srušeno je 140 zgrada.
Predsjednik Sirije Bašar el Asad predsedavao je hitnom sjednicom vlade, sazvanom zbog razornog zemljotresa koji je pogodio pogranično područje između Turske i Sirije i u kojem je, prema najnovijim podacima, u Siriji poginulo više od 300 ljudi.
An aftershock collapses a building in Sanliurfa pic.twitter.com/QFhbbWNRly
— Ragıp Soylu (@ragipsoylu) February 6, 2023
Ministarstvo odbrane objavilo je mobilizaciju svih svojih jedinica i resursa, kako bi učestvovale u potrazi za preživelima i ukazivanju pomoći povrijeđenima.
Prema posljednjim informacijama, u Turskoj su život izgubile najmanje 284 osobe, saopštio je potpredsjednik te zemlje.
Dodik: RS će ponuditi pomoć
Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izrazio je iskreno saučešće zbog izgubljenih života u razornom zemljotresu u Turskoj i Siriji i istakao da će Republika Srpska ponuditi pomoć.
– Iskreno saučešće zbog izgubljenih života u razornom zemljotresu u Turskoj i Siriji. Naše misli su s njihovim porodicama i povrijeđenima – naveo je Dodik na “Tviteru”.
Искрено саучешће због изгубљених живота у разорном земљотресу у Турској и Сирији. Наше мисли су с њиховим породицама и повријеђенима. Република Српска ће понудити помоћ.
— Милорад Додик (@MiloradDodik) February 6, 2023
RTRS/Agencije
Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.