Foto: Ljubinko Spasojević/Srpskacafe
Izdvajamo

U Banjaluku na teniski spektakl dolaze najveća imena

Banjaluka će od 16. do 23. aprila biti u centru teniske svjetske mape.

U tom periodu u našem gradu biće održan „Srpska open“- ATP turnir serije 250, na kojem učestvuju najpoznatija i najveća svjetska imena, među njima je svakako i najbolji teniser svijeta, Novak Đoković.

-Još svjetskih imena koja dolaze u naš grad. Biće ovo najveći sportski događaj u istoriji Banjaluke i Republike Srpske. Znamo zašto smo u ovo krenuli – poručio je gradonačelnik Draško Stanivuković.

Na turniru, osim Đokovića, učestvovaće i Gael Monfis iz Francuske, kao i nekadašnji treći igrač svijeta Stanislas Vavrinka iz Švajcarske, pobjednik prošlogodišnjeg turnira u Beogradu, Andrej Rubljov iz Rusije, Laslo Đere, Filip Krajinović, Dušan Lajović, Borna Ćorić, Jirži Lehečka…

Zahvaljujući ovoj svjetskoj priči u naš grad dolaze najveća teniska imena. Očekuje se i dolazak velikog broja turista, a procjene su da će naš grad u tom periodu posjetiti od 150 do 200 hiljada ljudi.

Podsjećamo, Banjaluka se nalazi na ATP kalendaru i to u aprilu, kada se odigravaju najveći svjetski teniski turniri.

-Banjaluka je među najvećim svjetskim turnirima i gradovima, uz turnir u Monte Karlu, Madridu i Barseloni, u aprilu igra se turnir u našem gradu, što se  može vidjeti na zvaničnom sajtu i ATP kalendaru – rekao je ranije gradonačelnik.

Dodao je kako svi zajedno treba da budemo ponosni na ovaj projekat, koji će naš grad pozicionirati na evropskoj, ali i svjetskoj, ne samo teniskoj listi, nego i turističkoj.

-Radimo najveću sportsku i turističku priču u našem gradu i Republici Srpskoj i zato je ovo vrijeme kada svi treba da budemo ponosni i da zajedno damo svoj doprinos – poručio je Stanivuković.

Grad Banjaluka

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.

Možda vas zanima

Dodik: Spomen-kapela stradalim Srbima u Mauthauzenu – svjetionik za put u budućnosti (FOTO)

SB

Dabl-dabl Jokića: Denver razbio Majami za 3-1

SB

Dodik o prozivci Drinića : Podmukli napad na UKC

DB

Drinić: Pacijenti umiru, Đajić se zabavlja, ministar se češlja

DB

Rolan Garos: Rud preko Zvereva u finale

DB

Nevrijeme u Tesliću: Poplavljena domaćinstva, u bujici stradala i stoka (VIDEO)

DB

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više