Foto: ANNA MONEYMAKER/GETTY IMAGES
Globus

Članica Kongresa traži opoziv Bajdena

Merdžori Tejlor Grin, članica Kongresa,  podnijela je zahtjev za opoziv američkog predsjednika Džozefa Bajdena i četiri člana njegove administracije, među kojima i ministra za unutrašnju bezbjednost Alehandra Majorkasa.

U podnijetim dokumentima Grinova traži opoziv američkog predsjednika zbog “višeg kriminala i drugih prekršaja” te Majorkasa, ministra pravosuđa Merika Garlanda, direktora Federalnog istražnog biroa (FBI) Kristofera Vreja i državnog tužioca oblasti Kolumbija Metju Grejvsa.

– Predsjednik je namjerno kompromitovao nacionalnu bezbjednost Amerike odbijajući da sprovodi Zakone o imigraciji i zaštiti granice, dozvolio je ulazak oko šest miliona ilegalnih migranata iz više od 160 država, uskratio je pograničnim službama neophodne resurse i političke kapacitete za zaštitu države i njegova administacije je namjerno odbijala da održava operativnu kontroli predviđenu zakonom – navodi Grinova.

Ona je podsjetila da je Bajden otkazao ugovore za gradnju zida za zaštitu granice SAD a Ministarstvo pravosuđa potom je tužila državu Arizonu pošto je izgradila zid postavljajući kontejnere.

FOTO: EPA-EFE/Chris Kleponis / POOL

Prema njenim riječim, Bajden je ponovo vratio “katastrofalnu praksu hapšenja i oslobođenja” što je omogućilo ilegalnim migrantima da se kreću ulicama američkih gradova i terorišu mještane.

– Pod komandom Bajdena, Ministarstvo unutrašnje bezbjednosti na ilegalan način je odobrilo masovno uslovno oslobađanje ilegalnih migranata uprkos tome što američki Zakon to dozvoljava na osnovu određejih slučajeva. Bajden je ugrozio živote Amerikanaca dozvoljavajući ulazal ilegalnim migrantima pozitivnim na kovid da uđu u državu, dok od svojih državljana traži da budu testirani prije ulaska u svoju zemlju – naglasila je Grinova.

Ona dodaje da je Bajden svojom politikom, direktivama i saopštenjima oko granice narušio državne zakone, da je prekršio ustavne dužnosti i da predstavlja direktnu prijetnju po nacionalnu bezbjednost i da zato ne može više da obavlja dužnost predsjednika i da treba da bude opozvan.

SRNA

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.

Možda vas zanima

Putinova konferencija za medije i direktna linija 14. decembra

DB

“Mađarska nastavlja saradnju sa Rusijom”

DB

Tako je govorio Kisindžer: Besmisleno insistiranje SAD na opstanku BiH

DB

Djeca planirala teroristički napad

SB

Ova godina ubjedljivo najtoplija u istoriji

SB

Manekenka i njena kćerka pronađene ubijene i zamotane u plahte

M B

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više