Foto: Kočićeva staza/EltaTV
Društvo

Prelijep prizor sa Manjače: Više od 300 planinara hodilo Kočićevom stazom

Preko 300 planinara hodilo je danas Kočićevom stazom. Na polaznoj tački, ispred plananarskog doma u Lokvarima okupili su se planinari iz regiona, iz skoro svih zemalja bivše Jugoslavije.

– Imamo čak i goste iz Austrije – poručuje Zlatko Sladojević predsjednik PD “Manjača”, napomenuvši da su planinari tokom svih ovih godina, uradili zaista puno na promociji Manjače, njenih turističkih potencijala, svega što ova prelijepa planina pruža.

– Imamo tu konjički klub, jezero, Kočićevo ognjište, planinarske staze, staze za brdski biciklizam i šetnju u prirodi. Sve što je potrebno da se uživa u prirodi – dodao je on pohvalivši se još jednom zaista velikim odzviom planinara koji su danas pohodili Kočićevu stazu.

Foto: Zlatko sladojević/Elta TV

Podsjeća Sladojević da su planinari oživjeli i staru školu u Lokvarima, koju je i sam kao osnovac pohađao, te da imaju planove da upravo taj objekat nadograde i urede.

– Poslužilo nas je i vrijeme. Nakon gotovo mjesec dana kiše, ovakav sunčan dan, kakav su planinari imali danas, mogli smo samo poželjeti – kaže Zlatko Trožić, predsjednik Skupštine PD “Manjača”, zahvalivši svima koji danas dođoše na Manjaču.

Za podršku pri organizaciji manifestacije zahvaljuje Gradskoj upravi. Na Manjaču su stigli, kao što već rekosmo, planianri iz cijelog regiona. Ponajviše ih je, svakako, iz Krajine. Tako su na Manjaču stigli planinari iz Prijedora.

Foto: Elta TV

– Planinarsko društvo “Klekovača” je osnovano 1953. godine. Upravo ove godine slavimo 70 godina postojanja. Ovdje je prisutno tridesetak naših članova, iammo ih što bi se reklo, na sve strane svaki vikend, a imamo oko 170 članova – kaže Duško Stojičić, šlan ovog društva.

– Kočićeva staza je odlična priča. Sama staza nije puno teška, dobra je i za početnike. Mi smo po tradiciji ovdje, dolazimo svake godine. Organizacija je odlična, domaćini nas svake godine lijepo dočekaju, i pravo nam je zadovljstvo doći na Manjaču – kaže Siniša Čivčić, šlan PD Vučjak iz Broda.

Foto: Kočićevom stazom/Elta TV

– Naše društvo broji sedamdesetak planinara. Došli smo danas i na Manjaču. Pravo je zadovoljstvo i čast pohoditi Kočićevom stazom, stoga se ni jednog trenutka nismo dvoumili, iako je posljednjih desetak dana stalno padala kiša, ali evo, mi smo danas tu. Na Manjači – zbori Marinko Milanković, član PD “Pecija” iz Kozarske Dubice.

Na Manjaču po tradiciji dolazi i ekipa is Srpca, tačnije članovi PD Videta. Među njima je Vera Babić. Kaže da rado dolaze na Manjaču, te da Kočićevu stazu pohode još od 2009 godine.

Foto: Elta TV

– Uvijek smo ovdje dobrodošli, domaćini su gostroprimljivi. Redovno se odazivamo, i oni redovno dolaze na naše akcije. Manjača je zasita prelijepa, a dan je divan za hodanje, ovo je bio dan, kakav se samo poželjeti može – kaže Babićeva.

– Ovdje je zasita prelijepo. Manjača je zaista ljepotica. Moram da kažem da je jedan dio naših članova danas ovdje, a drugi dio na čelu sa Nikolom Čegarom, je otišao na Olimp. Moram da naglasim da su domaćini ovdje jako ozbiljni, gostoprimljivi, i zato rado dolazimo na Manjaču, a bili smo, moram to napomenuti i zimus. Planianri su danas mogli pohoditi dvjema stazama.

Foto: Elta TV

Jedna je za rekretivce i ona je duga od 2,5 do 3 km a ova glavna staza je prava poslastica i duga je 15 km, i stvarno je odlična – kaže na kraju priče, Rade Babić, član PD “Telekom Poštar” iz Banjaluke pohvalivši još jednom PD “Manjača”, zahvalivši na organizaciji, gostoprimstvu i druženju.

Tako su planinari i ovog ljeta, po tradiciji pohodili Kočićevom stazom. Njih, gotovo tri stotine. Bio je to prizor, složiše se mještani, koji se rijetko viđa, ali je prelijep, jer je Manjača, zahvaljujući planinarima koji sa sve četiri strane svijeta stigoše u Lokvare, ponovo oživjela.

Ljubinko Spasojević/SrpskaCafe

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.

Možda vas zanima

Vučić za CNN: Pozivamo na odgovornost sve koji su počinili krivična djela u Banjskoj

DB

Ristić: Tužiću Vukanovića; lider Liste za pravdu i red odgovorio: Jedva čekam

DB

Dodik: Mađarska spremna da preuzme projekte koje je otkazala Njemačka

DB

Sa pasošem tzv. Kosova od 1. januara bez viza u zemlje EU, osim u Španiju

DB

Detalji ubistva inspektora u Bijeljini: Ubici se “zakovao” pištolj

DB

Vlasnik hotela “Jablanica” optužen za premlaćivanje radnice

SB

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više