Foto: Agencije
Društvo

UIO BiH: Nove cijene cigareta od 1. juna

Uprava za indirektno oporezivanje BiH dobila je nove cijene cigareta, a koje će važiti od 1. juna.

– Mostarska poslovnina “Ataco” proslijedila je UIO i spisak maloprodajnih cijena cigareta za pet vrsta cigareta koje će biti u primjeni od početka idućeg mjeseca – rečeno je iz UIO.

Tako će od 1. juna kutija Davidoff Clasica, Golda i Gold Slimsa koštati 6,40 KM, a kutija Boss Golda i Bos Blue Slimsa 5,50 KM.

Pojedine cigarete, poput cigareta iz Tvornice duvana Rovinj (TDR) od 1. marta ove godine su skuplje za 10 do 20 feninga po kutiji. TDR je početkom februara Upravi za indirektno oporezivanje dostavila nove maloprodajne cijene cigareta koje su na snagu stupile 1. marta.

Diva Slims sada košta 5,40 KM po kutiji, Filter 160 Gold 5,80 KM, Lucky Strike 5,90 KM, a Rothmans King Size 5,50 KM.

Krajem prošle godine Upravni odbor Uprave za indirektno oporezivanje BiH usvojio je Odluku o utvrđivanju specifične i minimalne akcize na cigarete i duvan za pušenje za 2023. godinu. Prema usvojenoj odluci, koja se zasniva na Zakonu o akcizama u BiH, od 1. januara 2023. godine minimalna akciza iznosi 167.50 KM za 1.000 komada cigareta, odnosno 3,35 KM za pakovanje cigareta od 20 komada.

Novom odlukom specifična akciza ostala je na istom nivou, odnosno 1,65 KM za pakovanje cigareta od 20 komada dok je minimalna akciza povećana sa 3,33 na 3,35 KM za isto pakovanje.

Akciza na duvan za pušenje utvrđuje se u visini od 80 odsto minimalne akcize i iznosiće 134 KM umjesto dosadašnjih 133,20 KM po kilogramu.

Glas Srpske

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.

Možda vas zanima

Mladoj majci iz Banjaluke (26) potrebni dobrovoljni davaoci krvi na VMA u Beogradu (FOTO)

DB

Vučić: Ubijeni Srbi nisu teroristi, već porodični ljudi, očevi

DB

Vukanović: Šmit je uzeo pare i nagodio se sa Dodikom

DB

Upozorenje za EU: Stiže fentanil, 50 puta jači od heroina

DB

Flota tankera “u sjeni”: Kako Rusija zaobilazi sankcije Zapada?

DB

Srušila se jedrilica kod Bihaća, pilot poginuo

DB

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više