Foto: Agencije
EX YU

Eparhija raško-prizrenska: Situacija trenutno mirna


Eparhija raško-prizrenska obavještava javnost da je situacija u manastiru Banjska kraj Zvečana trenutno mirna.

Kako navode, još se osjeća strah zbog današnjih dešavanja kako u okolini, tako i u samoj porti manastira. Vladaju neizvijesnost i zabrinutost monaha i vjernika.

– Naoružana lica koja su danas provalila kapiju napustila su manastir, a trenutno je priijmećeno prisustvo tzv. kosovske policije ispred ulazne kapije i u dvorištu manastira. U konaku manastira se još uvijek nalazi iguman sa bratijom, kao i grupa poklonika iz Novog Sada, među kojima je i dvoje maloljetne djece – navode iz Eparhije.

Iz uprave manastira javljaju da su za sada svi dobro, da se vrše redovna bogosluženja u kapeli konaka, u nadi da će se ova drama što prije okončati.

B92

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Zagreb: Snažno nevrijeme sinoć paralisalo grad

K2

Dan sjećanja na žrtve NATO bombardovanja

K1

Beograd: Održan “Protest za Generalštab”, najavljen i naredni skup

K1

Vlada Srbije traži od SAD novo odlaganje sankcija NIS-u

K1

Svjedočio Balijagić: Ubio bih komšije, zaslužili su to

K1

Proširuje se istraga o požaru u diskoteci smrti u Kočanima

K1

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više